Lyžování v Alpách za půl milionu? Pojištění se vyplatí

Nemůžete se dočkat, až letos opět vyrazíte brázdit zasněžené vrcholky Alp? Pak si nejprve přečtěte následující článek. Dozvíte se, proč se vyplatí myslet dopředu a nepouštět se ze svahu bez pojištění. Lhostejnost vás totiž může připravit nejen o zdraví, ale dokonce i o půl milionu.

Nejnebezpečnější sport?

Věděli jste, že lyžování patří spolu se snowboardingem k nejnebezpečnějším sportům? To ostatně dokazují i statistiky horských záchranných služeb, které každoročně vyjíždějí k pravidelným zásahům. Mezi nejčastější úrazy na lyžích patří pohmožděniny, poranění kloubů (nejvíce kolena) a samozřejmě zlomeniny. Výjimkou nebývají ani pátrací akce po lyžařích na horských hřebenech, kteří se v důsledku špatné orientace nebo jízdy po nevyznačených trasách ztratili. A to nemusíme ani do Alp – minulý rok zažili perné období i čeští horští záchranáři, kteří zasahovali více než 7 000krát. Asi si dovedete představit, kolik zásahů se každoročně odehraje v Alpách.

Tip redakce:  Dovolená Malta: Skvělá příležitosti pro milovníky potápění

Opatrnost nestačí

Můžete být prvotřídní lyžař, nicméně úraz či nehodu leckdy neovlivníte. I když jedete opatrně, stačí mžik vteřiny a srážka s méně opatrným lyžařem je na světě. Mnohdy ani nemusí být zřejmé, kdo situaci zavinil a čekat na peníze z pojistky druhého tak můžete věčně. S cestovním pojištěním však získáte jistotu i v těch nejtěžší situace.


Hledáte to nejlepší cestovní pojištění, které bude za rozumnou cenu? Prostřednictvím srovnávače cestovního pojištění můžete vyhledat a porovnat nabídku ověřených pojišťoven a najít tu nejvhodnější nabídku.


Kartička pojištěnce vám zajistí jen nezbytnou péči

Pokud se vám v zahraničí stane úraz, s modrou kartičkou (kartičkou pojištěnce) získáváte nárok pouze na nezbytnou lékařskou péči. Ošetří vás pouze ve veřejných zdravotních zařízeních se stejnou spoluúčastí jakou platí místní, její výši vám ale nikdo nemůže garantovat. Zákroky, které jsou u nás bezplatné, se například v Rakousku mohou vyšplhat k astronomickým částkám. Nehledě na to, že náklady na přepravu a zásah horské služby si taktéž hradíte sami.

Tip redakce:  V Jeseníkách se otevřela stezka - Velká kotlina

Na kolik vás ošetření v Rakousku může vyjít?

Ošetření naražených zad – cca 5 000 korun

Ošetření zlomené ruky – cca 25 000 korun

Operace páteře – cca 400 000 korun

Převoz sanitkou domů – cca 25 000 korun

(Informace převzaté z portálu ePojisteni.cz)

Cestovní pojištění – pozor na limity a výluky

Tyto částky vás nemusí trápit, pokud do Alp vyrazíte s cestovním pojištěním. Základní pojištění vás vyjde na pár desítek korun denně a pokryje vám kromě zdravotní péče i asistenční služby a převozy sanitkou či vrtulníkem. Při sjednávání cestovního pojištění si nastavte přiměřeně vysoké pojistné limity a dejte si pozor na výluky. Ty se mohou vztahovat třeba k závodění, skialpinismu nebo jízdě po nevyznačených trasách. Podívejte se také, zda cestovní pojištění zahrnuje i pojištění odpovědnosti. To vás zachrání v případě, že způsobíte úraz jinému lyžaři. Kvůli cestovnímu pojištění nemusíte nikam daleko, můžete si jej porovnat a rovnou také sjednat na Srovnejto.cz – online a klidně i na poslední chvíli.

Tip redakce:  Let balónem

Radši byste na dovolenou někam do teplých krajin? Mrkněte na nejhezčí místa v Chorvatsku, které stojí za to vidět!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz