Londýn

Londýn není jen Big Ben, Buckinghamský palác a ruské kolo London Eye. Víte-li, kam se vydat, můžete v britském velkoměstě zažít den nabitý těmi nejlepšími zážitky, a to úplně zdarma. Zapomeňte na “profláknuté” turistické atrakce a poznejte opravdový Londýn díky důmyslně připravenému itineráři připravenému průvodkyní Adélou, autorkou webu www.sadelouvlondyne.cz.

Den začněte u London Eye, ale nechte peněženku v kapse a vydejte se do budovy přímo naproti Oku. Uvnitř najdete 4D Experience, krátký 4D film, během kterého uvidíte Londýn z ptačí perspektivy. A protože se jedná o 4D projekci, bude na vás sněžit, foukat vítr a mnoho dalšího. Vstupenku do 4D kina nepotřebujete, celý film je zdarma. Po skončení filmu se vydejte přes most Westminster Bridge směrem k Big Benu. Hodinová věž se nyní bohužel opravuje, pod lešením má být až do roku 2021, a tak se alespoň pokochejte panoramatem budov britského parlamentu. U Big Benu zahněte doprava a po ulici Whitehall, která je prošpikovaná jednotlivými budovami ministerstev (včetně sídla ministerského předsedy v Downing street č.10), se vydejte směrem k Trafalgarskému náměstí. Než k němu dojdete, udělejte malou zastávku na Horse Guards Parade. Od pondělí do soboty v 11 hodin dopoledne (v neděli v 10) se tady koná střídání stráží. Uvidíte tak královskou stráž pěkně zblízka a navíc bez davu turistů, který by na vás čekal u Buckinghamu.

Tip redakce:  Obrábění kovu: Jak vybrat spolehlivou pásovou brusku

Jakmile příjdete na Trafalgarské náměstí, zamiřte do Národní galerie. V této vyhlášené obrazárně si můžete prohlédnout nejen Slunečnice od Van Gogha nebo Monetovy Lekníny, ale také díla Velazquéze, Turnera, Canaletta a mnoha dalších. Národní galerie, stejně jako sousední Národní galerie portrétů a všechna další významná londýnská muzea, je zcela zdarma. Až budete mít kultury dost, vydejte se do oblasti Covent Garden. Z Trafalgaru sem dojdete pohodlně pěšky  za necelou čtvrthodinku. Covent Garden vás překvapí malebným trhem s kvalitními rukodělnými výrobky a příjemným krytým prostorem plným útulných kaváren, restaurací a malých krámků, prodávajících anglickou čokoládu, čaj, kávu a další pochutiny. Až vás nakupování omrzí, sedněte si s kávou na náměstíčko v srdci Covent Garden a sledujte na chvíli estrády pouličních umělců, kteří zde předvádějí ty nejlepší show, nebo jen pozorujte lidi procházející kolem. Nasajete tak nejlépe atmosféru tohoto multikulturního města a kdo ví, třeba zde potkáte I nějakou známou tvář. Mimochodem, právě zde byla módními scouty objevena dnes slavná ebenová modelka Naomi Campbell.

Tip redakce:  Praha má nový festival, už teď je o něj obrovský zájem ! Zažij Itálii trochu jinak ...

Z Covent Garden sejděte na ulici Strand, kde narazíte na autobusovou zastávku. Odtud vám pojede klasický červený double-decker ke Královským soudním dvorům (Royal Courts of Justice). Pokud je zrovna pracovní den, určitě navšivte překrásnou gotickou budovu, u které vás autobus vysadí. Jedná se o nejvyšší civilní soud v Londýně. Budova svým vzezřením ale spíš připomíná gotický zámek a nejednoho turistu naprosto omráčí svou nádherou. Vevnitř naleznete bludiště nádherně vyzdobených chodeb s téměř tisícovkou kanceláří a soudních síní.  Přímo naproti soudním dvorům se pak skrývá další poklad této oblasti, a to nejstarší obchod s čajem v Londýně. Malinký domeček s nápisem Twinnings tady stojí od roku 1706 a dodnes prodává čaj rodinného podniku Twinnings. Vevnitř si můžete ke každému z čajů přivonět, čaj ochutnat a dozvědět se něco o historii čajoven v Anglii. Obchod totiž funguje zároveň jako muzeum.

Posledním bodem vašeho dne budou Sky Garden, vzdálené 10 minut jízdy autobusem č. 15. Mimochodem, věděli jste, že právě na lince 15 jezdí posledních 6 historických doubledeckerů? Budete-li mít štěstí, možná se svezete právě jedním z nich. Nezapomeňte ale vystoupit na zastávce Monument. Volně stojící 66 metrů vysoký sloup, který tady uvidíte, byl postaven jako připomínka velkého požáru Londýna v roce 1666. Vy se ale vydáte na druhou stranu ulice, k impozantímu mrakodrapu, přezdívanému Walkie Talkie.  Právě zde se totiž nacházejí tropické zahrady s jedním z nejlepších výhledů na město vůbec. Tyto zahrady jsou opět zcela zdarma, jen je potřeba týden dopředu rezervovat čas a den vaší návštěvy na adrese https://skygarden.london/booking. Váš den tak zakončíte nádherným výhledem na celý Londýn v překrásné zahradě, vznášející se 155 metrů nad zemí…

Tip redakce:  Offshore společnosti – Jaké přináší výhody?

Doufám, že vás můj itinerář inspiroval k plánování cesty do Londýna, bezpochyby jednoho z nejúžasnějších měst na světě. Ano, město nad Temží má sice pověst jednoho z nejdražších měst na světě, ale pokud víte jak na to, můžete nechat svou peněženku odpočívat a i přesto zažít to nej z Londýna. 😊

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz