Letiště Praha – Parkování – vyplatí se jezdit autem?

Chystáte se na exotickou cestu letadlem a snažíte se najít stání na letištních pražských parkovištích, které by vás nezruinovalo? Zkusme se nejprve zamyslet a ukázat všechny možnosti dopravy na letiště, abychom si potom mohli říct, zda má vůbec cenu se na letiště dopravovat vlastním autem.

Letiště Praha – Parkování – Co všechno zvážit?

Předtím, než si vyjmenujeme jednotlivé možnosti dopravy, je třeba zvážit několik zásadních faktorů.

  • Cena – Kolik jste utratili za dovolenou? Nezruinují vás další náklady? Kdo má hluboko do kapsy, bude mít výběr dopravy na letiště nejtěžší – musí se totiž přizpůsobovat svým finančním možnostem a příliš nehledět na kvalitu.
  • Vzdálenost – Kdo bydlí padesát kilometrů za Prahou, ten se bude rozhodovat jinak, než obyvatel Ostravy. Délka cesty se jistě promítne do vašich úvah o pohodlí a náročnosti dopravy.
  • Zavazadla – Máte jenom jeden batoh a malý kufřík? No to je hned něco jiného, než když jedete, jako kdybyste se měli do toho Egypta stěhovat, ne?
  • Počet cestujících – Tohle platí zvláště pro rodiny. Ty jsou o dost méně flexibilní než osamělý zkušený cestovatel.
  • Komfort – Někdo rád tráví noci pod stanem, jiný v luxusním hotelu. Do které kategorie patříte vy? Abyste pak zbytečně nenaříkali nad vyhozenými penězi, anebo nebyli nepříjemně překvapeni ze zbytečné náročnosti.

Tak jak to tedy je?

Zde jsou nejčastější prostředky používané k dopravě na letiště Václava Havla.

Autobus

Přímo na letiště se dostanete díky několika autobusovým linkám, které sem jezdí z různých koutů Prahy. Problém je v tom, že jsou to opravdu kouty a neleží zrovna v centru. Dostat se na letiště třeba z Černého mostu je tak pořádně dlouhá štreka s přestupy. Kdo má těžká zavazadla, určitě nebude moc rád. Na letiště navíc s vámi pojede hodně lidí, v exponovaných časech v autobusech nebývá k hnutí. Cenově jsou však velmi přívětivé.

Taxi

Na letiště se velmi často jezdí i taxi. Kdo ovšem jede opět z centra, může zůstat stát dlouho v koloně a stresovat se, zda odlet vůbec stihnete. Nejde o úplně levnou variantu, je ovšem flexibilní a po příletu si můžete taxík kdykoliv zavolat a odjet. Jenom pokud bydlíte ve vzdálené části republiky, dost možná vás čeká jízda vlakem s několika přestupy a dalším možným velkým zpožděním. Výhoda ovšem je, že jste Češi, tudíž vás nikdo nebude brát po okružní jízdy kolem Prahy.

Vlastní auto

Můžete mít plný kufr věcí, dopravíte se sám kdykoliv kamkoliv potřebujete. Jenomže kam s autem během mé dovolené. Na tuto otázku existují dvě odpovědi.

Co s autem?

První možnost je taková, že si necháte auto odvézt svým známým, který pro vás ve smluvený čas opět přijede. Že v Praze nikoho takového nemáte? To není nějaký zásadní problém.

Dlouhodobé parkování

Jakmile vznikne poptávka, velmi rychle se vytvoří i nabídka. O tom si ostatně můžete přečíst tady. A lidé někde auta nechávat musí. Proto se kolem letiště vytvořila nabídka parkovišť, kde je možno svůj automobil zanechat za nízkou cenu na mnoho dní. Předhánějí se ve výhodnosti, takže nabízí i řadu různých výhod. Můžete tak využít objednání přes internet nebo dopravu na letiště z parkoviště zdarma.

Komfort nade vše

Na dovolenou nejezdíme každý měsíc. Tedy někdo ano, ale ten létá soukromým tryskáčem. My si musíme těch svých pár týdnů odpočinku užít na maximum. Létání patří k stresorům pro mnoho lidí, tak proč si k tomu přidávat další v podobě starosti o dopravu na samotné letiště. Auto je pohodlná a dobrá varianta, která je často velmi chválena a je nesmysl pro několik stovek si dělat těžší život.

Hezký článek o bývalých cenách jsem četl také zde.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz