Léčba akné

Akné – nepříjemné a nevzhledné pupínky, černé tečky. Ve svém životě se s touto nepříjemností tváří v tvář setkal téměř každý. Někdo měl to štěstí, že si tím prošel pouze v pubertě, a to ještě ke všemu v mírném stádiu, ti méně šťastní z nás se s akné mohou potýkat klidně i kolem čtyřicítky. Jak akné zmírnit nebo odstranit úplně? A dá se akné léčit?

Příčiny akné

Přesná příčina akné stále není vědecky potvrzená. Jisté však je, že existuje několik vlivů, které se na výskytu akné podílí. Jedná se o například o dědičnost, podráždění pokožky, stres nebo hormonální aktivitu. Zvýšená hladina hormonu testosteronu zvyšuje produkci mazu, a tím i možnost výskytu akné. Právě hormonální aktivita způsobuje častý výskyt akné u dospívajících. Samotný pupínek se poté vytvoří, jakmile se vývod mazové žlázy ucpe a hromadící se sekret vytvoří v kůži zánět, protože nemá jak se dostat ven.

Prevence

Určitou prevencí před vznikem akné je správné čištění pleti, díky kterému zabráníte přílišnému výskytu bakterií na pokožce. Nic nezkazíte ani vyváženou stravou doplněnou zejména o zinek nebo používáním různých kosmetických přípravků, které jsou speciálně navrženy pro zmírňování projevů akné a minimalizování jeho příčiny.

Když dojde na potřebu léčby

Ne vždy však prevence pomůže a může se tak stát, že budete potřebovat akné léčit. Na klinikách estetické medicíny, jakou je například i klinika Altos v Praze, vám jistě v rámci nezávazné konzultace pomohou poradit, jaký způsob léčby by pro vás byl nejvhodnější. Nejčastěji se však využívá laserová terapie, kdy se za pomoci laseru omezí činnost mazových žláz a dojde ke zmenšení výskytu bakterií způsobujících záněty. Díky tomu se při podstoupení laserové terapie podaří často odstranit ložiska zánětu, a laser také pomáhá při odstranění již existujících jizviček po akné. Výsledkem tak je znatelný pokles výskytu akné a hladší a čistější pokožka.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz