Kožešina jako Nestárnoucí Klasika

Jen těžko budeme hledat nějaký přírodní materiál, který by měl tak široké uplatnění jako kožešina. A to jak v minulosti, tak i v současné době. Kožešina se stala inspirací pro mnohé designéry, kteří ji zakomponovávají do svých módních oděvů, doplňků nebo obuvi. A módní sférou to nekončí. Jistě jste se již někdy setkali s kožešinou ve formě stylové interiérové dekorace.

Pravá nebo umělá?

Pravá kožešina se získává pochopitelně ze zvířat. Díky tomu výrobky z tohoto materiálu nepatří zrovna mezi ty nejlevnější. A to samozřejmě láká nejrůznější jedince, aby na tomto systému zbohatli. Stačí, že umělou kožešinu vydávají za pravou, stanoví si nesmyslně nadsazenou částku a následně již jen čekají, až se někdo nechá nachytat. Umělá kožešina však rozhodně nedosahuje takové kvality, jako kožešina přírodní. Nejjednodušším způsobem, jak pravou kožešinu od té umělé rozeznat, je po hmatu. Pravá je totiž mnohem jemnější a příjemnější na dotek.

Kožešina u oblečení – oblíbený módní prvek

S kožešinou se velmi často setkáme v módním průmyslu. Tento materiál se stal základem pro zimní kožichy nebo třeba oblíbené vesty. Často kožich tvoří pouze část oblečení, například kapuci nebo límec. Popisovaný materiál se již dávno stal symbolem luxusu a elegance. Kožešina zkrátka dokáže celý outfit povznést na vyšší úroveň.

Velmi oblíbená byla kožešina spolu s dalšími přírodními materiály v období protektorátu. Přečtěte si, co se v té době nejvíce nosilo v TOMTO článku.

Skvělé hřejivé vlastnosti

Oděvy s kožešinou nejvíce využijete v zimním období. Právě tehdy totiž oceníte veškeré hřejivé vlastnosti, kterými kožešina disponuje. Z tohoto důvodu se vyplatí pořídit si obuv vybavenou tímto materiálem. V zimních měsících se poté dočkáte veškerého potřebného komfortu a své nohy budete mít neustále v teple a pohodlí.

Nezapomeňte na důkladnou péči

Všechny oděvy opatřené kožešinou si zaslouží speciální péči. V průběhu sezóny postačí, když kožešinu v případě ušpinění omyjete klasicky vodou. V žádném případě ji nedávejte do pračky a ani nepoužívejte žádné klasické prací prostředky. Jakmile již bude na kožešiny teplo a vy se rozhodnete kousek na letní období odložit, navštivte ověřenou čistírnu. Právě zde jsou na podobné materiály zvyklí a vědí, jak s nimi zacházet.

Kožešinu nikdy neskladujte v nízkých teplotách. Pokud jste zvyklí si například zimní věci dávat mimo sezónu do sklepa, s kožešinou to nezkoušejte. Mohla by se velmi snadno poškodit. Více informací o tom, jak kožešinové věci uskladnit, najdete v TOMTO článku.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz