Konečně: Škoda představila zákazníkům zbrusu nový kabriolet na bázi Škody Karoq!

Máte slabost pro kompaktní SUV Škoda Karoq a zároveň se nemůžete zbavit představy skvělých víkendových výletů v kabrioletu? Pak budete při pohledu na Škodu Sunroq skákat radostí nejméně dva metry vysoko. Bohužel jen tak dlouho, než zjistíte, že jde pouze o prototyp studentů Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto.

Studenti již pátým rokem pracují na prototypech vozů značky Škoda. V minulých letech to byl například kabriolet postavený na modelu Citigo či kupé vycházející z modelu Rapid. Tentokrát opět vytvořili otevřený vůz, a to základech populárního kompaktního SUV Škoda Karoq.

Na prototypu pracovalo celkem 23 žáků, kteří vytvořili návrh interiéru a exteriéru, mechaniky i konstrukce automobilu. Vycházeli ze sériově vyráběného SUV, ale přidali množství inovativních nápadů a vizuálně atraktivních prvků. Koncept se setkal s velmi pozitivní odezvou a dokážeme si představit, že by se Karoq ve verzi bez střechy dostal do výroby.

Tip redakce:  5 kuriózních nehod, kterým nebudete chtít věřit

Hlavními rozdíly oproti standardní Škodě Karoq jsou absence střechy, přepracované víko kufru a “hrb” za trojicí zadních sedadel. Předek vozidla zůstal téměř stejný, tedy až na sportovně laděný nárazník s velmi zajímavou funkcí – při jízdě za tmy promítá na vozovku logo automobilky. To samé dělá také zadní nárazník.

Studenti obdařili prototyp spoustou atraktivních detailů. Velmi efektní je podsvícení klik dveří a na celkovém dojmu přidávají i zdařilá, částečně červená dvaceti palcová kola. Pod kapotou Škody Sunroq je technicky sériový motor 1.5 TSI o výkonu 110 kW. Tedy jedna z možností motorizace Škody Karoq.

Jisté je, že kdyby automobilka kabriolet zařadila do nabídky, byl by o něj velký zájem. Tedy pokud by nebyl nad finanční poměry cílové skupiny zákazníků. Cena nové Škody Karoq začíná na 529 900 Kč a dá se předpokládat, že varianta bez střechy by byla o něco dražší.

Tip redakce:  Nová Mazda CX-5

Pokud vás Škoda Karoq zaujala i přesto, že si ji nemůžete pořídit v podobě kabrioletu, sjednejte si zkušební jízdu u autorizovaného dealera na www.auto-poly.cz.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz