Konec bezesných nocí. Pomůže odstranění chrápání jednou provždy

Kolik z nás zná ten pocit, kdy se marně snaží usnout, když vaše drahá polovička chrápe takovým způsobem, že se chvěje sklenka na nočním stolku. Nebo na druhé straně, ze spánku vás vytrhává vaše vlastní chrápání či lapání po dechu vlivem apnoických pauz, kdy se vám nedostává kyslíku. Tento příběh není ničím neobvyklým, vždyť právě chrápání rozdělilo již tolik párů, resp. vyhnalo jednoho z partnerů ze společné ložnice. Přitom odstranění chrápání není náročný zákrok. Trvá cca půl hodiny a může významným způsobem ovlivnit kvalitu vašeho spánku. V ABClinic mají pro tento zákrok specialistu, který vždy navrhne vhodný postup.

Nejčastější příčina chrápání

Chrápání nejčastěji souvisí s nadváhou, ale snížení tělesné hmotnosti není tak snadné, a proto ORL specialista spolu s plastickým chirurgem mohou doporučit operativní úpravu měkkého patra, která chrápání může odstranit a vám tak ulevit. A dále navrhnout dlouhodobou terapii k permanentnímu odstranění chrápání. Podrobné vyšetření je nezbytné, někdy je doplněno i o testování ve spánkové laboratoři, nejedná se ale o žádná bolestivá vyšetření.

Průběh operace a rekonvalescence

Samotná operace se provádí v lokální anestezii a pomocí laserového paprsku. Celková narkóza tedy není nezbytná a lokální anestezie je provedena pomocí tenké jehly aplikované přímo do tkáně měkkého patra. Místní umrtvení odezní obvykle do dvou hodin a o něco déle může přetrvat diskomfort při polykání. Na místě je proto krátkodobě zvýšená hygiena dutiny ústní pomocí vyplachování úst.

Tip redakce:  Jak myslet jinak?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz