Klasické, vertikální nebo plissé žaluzie? Vyberte si!

Žaluzie představují jedno z nejčastějších řešení stínění oken. V dnešní době, kdy máme na výběr z několika variant, dává spousta lidí přednost právě žaluziím, které jsou cenově dostupné a svůj účel plní na maximum. Dávno již neplatí, že byste si domů mohli pořídit pouze klasické žaluzie – v dnešní době si totiž máte možnost vybrat hned z několika typů.

Klasika? Horizontální žaluzie!

Když se řekne žaluzie, drtivá většina lidí si představí ty klasické neboli horizontální. Horizontální žaluzie představují nejlevnější variantu, která plnohodnotně plní svou roli, proto ji můžeme doporučit těm z vás, kterým záleží především na praktičnosti, a do stínění oken nechcete investovat mnoho peněz.

Moderna? Vertikální žaluzie!

Opakem horizontálních žaluzií jsou vertikální žaluzie, které na pohled přeci jen vypadají o něco moderněji, jsou skvělou volbou především pro větší prosklené plochy. Spodní část vertikálních žaluzií je zatížená závažím, díky kterému zůstávají stále krásně napnuté. Vybírat můžete nejen mezi barevnými lamelami, ale velice pěkně vypadají i vzorované nebo potištěné lamely, které se okamžitě stanou ozdobou vaší domácnosti.

Luxus? Dřevěné žaluzie!

Pokud si domů chcete pořídit něco opravdu extra, rozhodněte se pro dřevěné žaluzie vyráběné z exotického dřeva africké vrby Abachi. Dřevěné žaluzie vypadají na pohled opravdu pěkně, vyrábí se v přírodním vzhledu a žaluziím nechybí viditelná struktura dřeva. Použít je můžete v jakékoli místnosti, nehodí se pouze tam, kde je vlhko.

Trendy? Plisé žaluzie!

Zapomenout určitě nesmíme ani na plisé žaluzie, které na první pohled připomínají látkové rolety. Jak už jejich název napovídá, použitá látka se skládá do harmoniky a žaluzie lze díky speciální kolejnici stahovat ze shora, zespodu i zprostředka. Plisé žaluzie vám tak umožňují zastínit si přesně takovou část okna, kterou zrovna potřebujete. Plisé žaluzie se vyrábí z různorodých látek, které se liší svou propustností – vybírat můžete jak z průsvitných, tak i z poloprůsvitných či plně zatemňující látek.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz