Kelímek pro termickou analýzu ovlivňuje výsledek měření. Kde jej koupit?

Termická analýza patří v současné době mezi velmi populární metody měření nových či stávajících látek. Tato metoda je oblíbená hlavně díky své komplexnosti, protože během několika málo minut je možné otestovat hned několik parametrů. Podstatou termické analýzy je sledování měnících se vlastností daného vzorku na základě definované změny teploty. Zásadní součástí měření je kelímek pro termickou analýzu, v němž je uložena sledovaná látka.

Proč jsou kelímky tak důležité?

Kelímek pro termickou analýzu slouží primárně k uložení zkoumaného vzorku. Moderní měřicí přístroje od společnosti Mettler-Toledo totiž neumožňují vložení vzorku na senzor bez použití kelímku pro termickou analýzu. Aby byly prověřeny všechny vlastnosti a zachovala se relevantnost termické analýzy, je nutné použít kelímky pro termickou analýzu. Jednotlivé mističky se od sebe liší svým objemem, tvarem a materiálem ze kterého jsou vyrobeny. Například termická analýza provedená metodou termogravimetrie používá mnoho typů kelímků pro termickou analýzu – například hliníkové, korundové, platinové, zlaté atd.

Tip redakce:  Ušetřete i vy za energie

Kde je pořídit?

Abyste zachovali věrohodnost a relevantnost výsledků termické analýzy, kupujte pouze kvalitní pánvičky pro termickou analýzu. Obraťte se na renomovanou měřící laboratoř, která odebírá kelímky od prověřených výrobců specializujících se na produkci originálních i neoriginálních pánviček. Jednotlivé mističky jsou vyrobeny podle přesně daných norem, a navíc jsou při každé dodávce pečlivě kontrolovány. Tím pádem jsou vyřazeny všechny nekvalitní kelímky pro termickou analýzu, které by potenciálně ovlivňovaly měření.

Potřebujete půjčit laboratorní vybavení?

Termická analýza patří mezi složitější metody měření fyzikálních vlastností látek, takže ji asi nebudete provádět ve vlastní laboratoři. I přesto se vám budou malé kelímky hodit, protože je můžete upotřebit při jiných laboratorních měřeních a zkoumáních. Například při vážení na mikrováhách. Zjistíte-li že vám znenadání chybí potřebné laboratorní vybavení, objednejte si spolu s pánvičkami i pipetu, pH metr nebo laboratorní váhy. Renomovaná měřící laboratoř má na skladě všechno potřebné vybavení, které si můžete v případě potřeby i pronajmout.

Tip redakce:  Úspory energií

Kelímky pro termickou analýzu nakupujte pouze u prověřené laboratoře. V opačném případě může dojít k ovlivnění měření a veškeré úsilí i finance vynaložené na provedení měření termické analýzy vyjdou vniveč.  

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz