Kdy vyměnit textilní koberečky v autě za gumové?

Jelikož v autech jezdíme dnes a denně, měli bychom se v nich cítit příjemně a útulně. Mnozí řidiči si zakládají na tom, aby jejich automobily byly co nejvíce podobné domovu. Své vozy si tak zútulňují a vyzdobují je mnohými zajímavými autodoplňky. Autodoplňky jsou však skvělé v tom, že nejen hezky vypadají a vůz zdokonalují, ale taky vůz chrání, což je velice podstatné. I když na trhu seženete i levné autodoplňky, neměli byste se bát do nich investovat, protože vám vůz ochrání. Například taková vana do kufru – ta vám dokonale ochrání zavazadlový prostor. Nesmíme zapomenout ani na koberečky, které se však mění s ročním obdobím.

Koberečky jsou nedílnou součástí vozů. V současné době jsou automobily mnohdy i při prodeji vybaveny koberečky, někdy si je však musíte dokoupit. Koupit si můžete textilní, ale taky gumové koberečky, otázkou však je, po jakých koberečcích byste měli sáhnout spíše.

Koberečky se mění s ročním obdobím

Nelze říct, jestli jsou lepší gumoví nebo textilní koberečky. Každý kobereček je výjimečný v jiném ročním období. Například takové textilní koberečky. Ty si kupujeme nejčastěji, protože nás dostanou svým vzhledem. Po vzhledové stránce totiž vypadají doslova dokonale, navíc nabídka textilních koberečků je opravdu široká a rozmanitá. Nejen, že si můžete vybírat z mnoha barev, ale i z mnoha vzorů, což člověka zkrátka přesvědčí.

Textilní koberečky jsou však vhodné zejména na léto. Když jsou totiž mokré, může se do nich dostat plíseň, tudíž se autem může šířit nepříjemný zápach. V zimě tedy auto vybavte spíše gumovými koberečky.

Tip redakce:  Mytí auta se díky moderním technologiím promění v zábavu

Vyměňujte s pneumatikami

Tou nejlepší dobou, kdy byste měli vyměnit textilní koberečky za gumové, je okamžik, kdy měníte letní pneumatiky na zimní. Při přezouvání pneumatik u auta by mělo dojít i ke změně koberečků. Gumové koberce jsou na zimu mnohem lepší, a to z toho důvodu, že zde nehrozí vznik plísní, tudíž se nebude šířit ani nepříjemný zápach.

Oba typy koberečků do auta najdete na agauto.cz.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz