Kdy je čas na výměnu baterie v notebooku?

I když se o svůj notebook pečlivě staráte, baterie do notebooku přestane po čase plnohodnotně fungovat. Aby nedošlo k poškození počítače a abyste jej mohli používat i bez neustálého připojení do elektrické sítě, je potřeba ji po několika letech vyměnit. Jak poznat, kdy je potřeba baterii vyměnit, se dozvíte na následujících řádcích.

Baterie k notebooku je jednou z klíčových součástí přenosného počítače. Jakmile začne její výkon klesat a notebook musíte mít víc připojený do sítě, je na čase zamyslet se nad její výměnou. Baterie také může odejít náhle a v nejhorším případě počítat poškodit. Obvykle nevydrží déle než tři roky.

Obsah obrázku text, elektronika, počítač

Popis byl vytvořen automaticky

Pohlídejte si životnost baterie k notebooku

Nejsnadnější způsob, jak poznat čas k výměně baterie do notebooku, je kontrolovat si její životnost už od začátku. Životnost baterie se odvíjí podle počtu dobíjecích cyklů. Samozřejmě si je můžete zaznamenávat do tabulky nebo si je podle kapacity baterie spočítat sami, ale mnohem jednodušší je spolehnout se na další ukazatele.

Na zhoršenou kvalitu baterie umí upozornit operační systém. Většinou ale varování přichází v době, kdy se zhoršená výdrž projevila jinými signály. V případě upozornění od operačního systému počítače je dobré výměnu baterie zvážit co nejdřív, protože už v této době už obvykle snižuje komfort používání notebooku. Kapacitu baterie si můžete také ověřit přes různé aplikace nebo pomocí příkazového řádku.

Tip redakce:  Nebaví vás webhosting a vlastní server je moc drahý? Naštěstí je tady virtuální server

Varovné signály, které upozorní na odcházející baterii

Nejčastějším příznakem, který ukáže na odcházející baterii, je kratší doba používání notebooku bez zapojení do sítě. Jakmile si všimnete, že při stejných činnostech (například při sledování podobně dlouhého filmu jako v minulosti) musíte dávat notebook nabít častěji, je pravděpodobně načase baterii vyměnit.

Obsah obrázku text, přenosný počítač, počítač, elektronika

Popis byl vytvořen automaticky

Dalším varováním může být to, že se notebook přehřívá. Je normální, že notebook se při používání zahřívá. Když ale baterii dochází životnost, notebook kvůli tomu může mít vyšší výkon a nestíhá se ochlazovat. Všimnete si toho i díky většímu hluku z ventilátorů, které se kvůli tomu častěji zapínají. Přehřívání může notebook poškodit, proto si při těchto projevech zkontrolujte baterii.

Zpozornit byste měli i v případě, kdy zaznamenáte potíže s nabíjením. Pokud se baterie nenabíjí vůbec nebo jen do určité kapacity, může to také značit konec její životnosti. V tomto případě může být problém i s nabíječkou nebo uchycením baterie, je proto dobré tyto součásti notebooku nejdřív zkontrolovat.

Tip redakce:  Proč se hrací automaty stávají tak populární

Baterii k notebooku musíte okamžitě vyměnit, když je mechanicky poškozená

Jednou za čas je dobré se na baterii také podívat, jestli není mechanicky poškozená. V tomto případě by mohla vytéct a poškodit počítač. Varovným signálem bývá, když baterie náhle bez častějšího nabití vydrží výrazně méně nebo se nedobíjí. 

Oddělejte ochranný kryt a podívejte se, jestli baterie vypadá pořád stejně. Pokud je například nafouklá nebo si všimnete jiných známek mechanického poškození, ihned notebook přestaňte používat a zařiďte výměnu baterie.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz