Jsou ovesné vločky skutečně tak zdravé, jak se o nich povídá?

Zdravé snídaně nesou hned několik podob. Můžete si udělat skvělé avokádové tousty nebo můžete sáhnout po detoxikačních smoothie či detoxikačních nápojích, jež skvěle pročistí organismus hned po ránu. Pokud však stíháte a do práce nebo do školy zrovna nespěcháte, sáhněte raději po ovesných kaších, které jsou nadmíru zdravé. Bohužel najdou se mezi námi takzvaní zlí jazykové, kteří budou tvrdit, že ovesné vločky, z nichž jsou kaše vyrobeny, nejsou tak zdravé, jak se o nich povídá. Tuto jejich domněnku si nyní pojďme vyvrátit.

Snídat ovesné kaše je naprosto skvělé. Jedná se o jeden z nejzdravějších pokrmů vůbec. Oves je dnes považována za jednu z nejzdravějších obilovin vůbec. Je bezlepková a zároveň je zdrojem obrovského množství důležitých vitaminů, minerálních látek a jiných tělu prospěšných látek, jež si denně vyžaduje.

Tip redakce:  Zapomeňte na zázračné rychlodiety – ničí vám zdraví!

Mnohé odborné studie dokonce prokázaly, že právě ovesné vločky mají i mnohé léčivé účinky. Jaké? Všechny si prozradíme.

Dokážou snížit cholesterol

Vysoká hladina špatného cholesterolu v krvi může být skutečně velice nebezpečná. Například je to jeden z rizikových faktorů, díky němuž vzniká takzvaná ischemická choroba srdeční. Ischemická choroba srdeční je dnes hlavní příčinou úmrtí na celém světě. Svůj vysoký cholesterol proto nepodceňujte a raději snídejte pokrmy z ovesných vloček, protože vám mohou zachránit život.

Oves a s nimi související i ovesné kaše dokážou zlepšit kontrolu nad hladinou cukru v krvi. Cukrovka typu 2 je čím dál častější onemocnění, které se právě vyznačuje zvýšením hladiny cukru v krvi. Proto nepodceňujte vysokou hladinu cukru v krvi a raději snídejte ovesné vločky.

Tip redakce:  Dietní přešlapy aneb jak to vidí výživový poradce

Kde zakoupím kvalitní ovesné vločky?

Není oves jako oves. Dnes na pultech obchodů najdete skutečně hodně náhražek ovesných vloček, proto raději nakupujte v internetovém obchodě Vitagrass, kde najdete jenom nejkvalitnější bioprodukty. V nabídce naleznete slané kaše, raw kaše, detoxikační nápoje i naklíčená semena, která se přidávají například do salátů či polévek.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz