Jsou lepší sáně nebo boby?

Klasické dřevěné sáňky si ze svého dětství řada rodičů ještě velmi dobře pamatuje. Stále se na trhu prodávají. Kdy jsou lepší sáňky a kdy je lépe zvolit dětské boby?

Bezpečnost a pohodlí především

Primárně záleží při nákupu konkrétního produktu na věku dítěte. Nejmenší děti ve věku do tří nebo čtyř let ještě mohou mít problém se samostatně udržet ve vzpřímeném sedu. Pro takto malé děti jsou vhodné jednoznačně boby a sáňky s ohrádkou.

Stejně tak je vhodné, mají-li sáňky i bezpečnostní pás. Pro pohodlnější ovládání bývají některé typy saní vybaveny stejně tak i madlem. Na boby obecně můžeme posadit dítka cca od jednoho roku věku.

Druhým zásadním parametrem pro výběr dětských sáněk i bobů je materiál. Ten by měl být dostatečně odolný a mrazuvzdorný. Velmi záleží i na adekvátně zvolené nosnosti. Platí to zejména tehdy, když se s nejmenšími dětmi chystáte jezdit vy. Boby do 120 kg bez problémů zvládnou uvézt i jedno dítě a jednoho dospělého.

Důležité také je, aby dětem nebylo při zimních radovánkách chladno. Na sáňkách sedí dítko výše, proto postačí kvalitní zimní oblečení, případně vak, nejlépe nylonový, aby nepropustil vlhkost a současně byl dost teplý. Boby na sníh jsou konstruovány jinak, jsou nízké. Je proto dobré, když je sedátko navíc vypolstrované. Tím se lépe izoluje od země. 

Boby s volantem a další vychytávky

Obecně jsou boby vhodné spíše pro odrostlejší děti, které už bez problémů zvládnou jejich ovládání. Menším dětem můžete pořídit boby s volantem, které se ovládají o něco snáze. Odrostlé ratolesti si jistě poradí i s běžnými boby, které se ovládají nohama.

Navíc jsou boby i lehčí a skladnější například tehdy, když je potřebujete sbalit na zimní dovolenou. Tradiční celodřevěné sáňky jsou ale odolnější a na nejedné půdě se ještě najdou dobře uložené modely, které „odvozily“ několik generací.

Rozhodnete-li se vzhledem k věku dítěte a dalším parametrům pro dětské boby, mějte na paměti ještě následující: Z bezpečnostních důvodů je vhodné, jsou-li vybaveny brzdou. A to nejlépe na obou stranách.

Brzdy umožňují pohodlně regulovat rychlost. A v neposlední řadě samozřejmě nechte dítko, ať si vybere designové provedení dle vlastního vkusu.

S pomocí tažných popruhů využijí efektivně rodiče sílu při vytahování ratolestí na nejbližší kopec. A pokud to vašemu miláčkovi nebude doslova proti srsti, zahrát si ve sněhu můžete i na psí spřežení a zapřáhnout i čtyřnohého kamaráda.

K nejznámějším značkám v tuzemsku jednoznačně patří boby a sáňky Sulov. Původem slovenského výrobce znají hlavně ti, kteří vyrůstali v 70. letech.

V té době Sulov nabízel zejména lyže a nejeden žák tak na nich brázdil svahy v rámci lyžařského výcviku. Dnes na trhu najdeme i celou řadu jiných výrobků, nevyjímaje taktéž moderní boby Sulov nebo sáňky Kamzík. Více informací najdete na rulyt.cz

10 komentářů od “Jsou lepší sáně nebo boby?”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz