Jídelna – místo pro společný čas

Jídelnou se rozumí místo, kde společně obědváme, probíhají zde např. oslavy nebo hraní společenských her. Může to být samostatná místnost, kde se nachází pouze jídelní set, komoda, vitrína nebo policový regál. Trendem dnešní moderní doby je mít propojenou jídelnu s kuchyní a obývacím pokojem. Pojďme se zaměřit na to, jak by taková jídelna měla vypadat a co by v ní nemělo chybět.

Jídelna jako samostatná místnost

V případě, že máte dostatek místa a chcete mít jídelnu oddělenou od kuchyně a obývacího pokoje, vrhněte se na vybavení této místnosti pár praktickými kousky. Nejdůležitější částí jsou jídelní židle a stůl, které si můžete sami nakombinovat, jak uznáte za vhodné nebo si pořídit rovnou jídelní set pro 4 osoby nebo pro 6 osob. Pokud víte, že budete častěji pořádat oslavy nebo jen tak posedíte s přáteli, můžete zvolit rozkládací stůl a pořídit židle navíc. Praktickým pomocníkem pro úschovu nádobí nebo porcelánu je prosklená vitrína, kde vyniknou vystavené kousky. Prostorná komoda disponuje množstvím úložného prostoru, můžete do ní uschovat utěrky a podobné drobnosti. Policový regál skvěle doplní interiér, můžete jej doplnit o květiny a dózy. Pokud nemáte rádi, když se na věci práší, vyberte nábytek se skleněnými nebo plnými dvířky. Berme ale v potaz i údržbu skleněné výplně.

Tip redakce:  Pět rad, jak se připravit na zahrádkářskou sezónu

Vše spojeno do jednoho

Ve větších bytech nebo domech se počítá s tím, že jídelna bude spojena s kuchyní a obývacím pokojem. V tomto případě se snažte jídelní stůl oddělit od sedací soupravy a kuchyňské linky. Pro oddělení můžete použít kuchyňský ostrůvek nebo regálovou jednotku, kterou zároveň využijete jako knihovnu. Vytvoříte tak samostatný prostor, kde nebudete rušeni okolními vlivy.

Kombinace barev a doplňky

Berme ohled na to, zda máme jídelnu jako samostatnou místnost, kde můžeme kombinovat nábytek s jídelním setem. Nebo máme otevřený prostor a vše spojené dohromady, tady už je třeba kombinaci promyslet v závislosti na kuchyňské lince a sedací soupravě. Existuje nepřeberné množství kombinací barev a potahových látek, které lze sladit k dokonalosti. Pořídit můžete i kuchyňský koberec, který se bude vyjímat v prostoru. Doplňky jako je prostírání nebo váza na stůl je určitým „must have,“ který nesmí chybět na žádném jídelním stole.

Tip redakce:  Keramické dřezy se stávají součástí moderních kuchyní. Jaké jsou jejich výhody?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz