Je lepší stolní počítač nebo notebook?

Rozhodujete se, zda si máte pořídit stolní počítač či raději nový notebook? Pokud nevíte, pro kterou z výše uvedených variant se rozhodnout, budete si muset nejprve odpovědět na několik zásadních otázek, které budou samotné koupi jednoho či druhého zařízení předcházet.

Ze všeho nejvíce zásadní je otázka, k čemu chcete dané zařízení využívat a jaké jsou vaše individuální potřeby.

Jaké jsou výhody notebooku?

Výhody notebooku jsou zcela zřejmé: je praktický, protože je malý, je velmi lehký, snadno ho můžete kamkoliv přenášet a nepotřebujete k němu kupovat klávesnici ani myš a další nezbytné komponenty.

Notebook má totiž vše potřebné v jednom. S notebookem rovněž můžete vyřizovat různé e-maily, a to třeba rovnou u snídaně či v posteli a také se s ním večer můžete dívat na filmy či si ho sbalit na cestu do vlaku anebo do auta. Mimo jiné mají notebooky o poznání nižší spotřebu elektrické energie, a tak vydrží poměrně dlouhou dobu bez zapojení do sítě.

Tip redakce:  Elektřina bez složitých výmyslů

Obrovskou nevýhodou poté je, že se velmi často umí přehřát či se zanést nepříjemným prachem. Zdali se pak pokazí nějaké součásti uvnitř celého notebooku, je o dost obtížnější ji vyměnit a také bude podobný náhradní díl stát mnohem více peněz.

Někdy se tak vyplatí si raději pořídit zcela nový notebook. V tomto ohledu je naopak stolní PCo něco lepší.

Jaké jsou výhody stolního počítače?

Stolní počítač stojí pouze na jednom místě a nepředpokládá se u něj, že ho budete přemisťovat či kamkoliv přesouvat. Má mohutnější konstrukci a na rozdíl od notebooku vám počítač vždy nabídne daleko vyšší výkon a také větší kapacitu.

Mimo jiné se jeho jednotlivé součásti velmi snadno dají vyměnit za nové. Mimo jiné si můžete pořídit grafickou kartu či mu rozšířit jeho paměť. Výhodou stolního počítače oproti notebooku také je, že ho pořídíte za nižší cenu, avšak se vám odmění daleko vyšší životností.

Tip redakce:  Češi už plánují letní dovolené v Itálii

Kromě zásadní nemožnosti vzít si stolní počítač kamkoliv s sebou a být závislý pouze na tom, že musí stát na počítačovém stole a být stále připojen k elektrické síti je také nezbytně nutné počítat s tím, že ke stolnímu počítači budete muset dokoupit monitor, reproduktory, myš a také klávesnici.

Jak se rozhodnout?

Rozhodnout se mezi tím, zda si pořídit výkonný notebook či stolní počítač je skutečně poměrně těžké. Pokud u vás hraje roli vysoký výkon a dlouhá životnost, je pro vás správnou volbou stolní počítač.

Ti uživatelé, kteří navíc například používají složitější grafické programy či milují počítačové hry, se bez kvalitní ho stolního počítače obejdou pouze stěží. Notebook zase ocení ti, kteří jsou permanentně na cestách, chtějí mít svá data neustále u sebe či neradi pracují pouze na jednom místě.

Tip redakce:  O víně si přečtěte a pak ho objednejte

Pokud chcete zařízení používat například pouze na psaní e-mailů, sledování seriálů, surfování po internetu či občasné hraní her, je pro vás dobrý výkonný notebook zcela dostačující.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz