Je lepší repasovaný počítač nebo nový?

Repasovaný počítač může být velmi dobrým řešením pro celou řadu uživatelů. Komu se vyplatí a proč?

Co je repasovaný počítač

Repasovaný znamená jednoduše řečeno použitý. Zpravidla se jedná o modely předváděcí nebo pocházející z leasingu, popřípadě takové, které byly krátkodobě vystavené. Častým zdrojem, odkud se tyto počítače rekrutují, jsou banky, pojišťovny nebo jiné větší instituce. Není tak nutné mít obavu z toho, že použité stolní PC by bylo nefunkční.

Na takzvané „repasy“ se specializují firmy, které je následně podrobí náročnému otestování. V případě, že by byla zjištěna závada u některých komponent, se v rámci servisu vymění. Počítač se i vyčistí a může poté jít do dalšího prodeje koncovému spotřebiteli.

Tip redakce:  Jak správně vybrat eliptický trenažér

Ten se většinou musí připravit na to, že prodejce na použitý počítač poskytne namísto běžné dvouleté záruční lhůty jen záruku zkrácenou, a to většinou v délce 12 měsíců.

Repasovaný versus nový počítač

Proč si vlastně místo repasovaného PC nekoupit úplně nové? Pro většinu lidí bude nejdůležitějším argumentem určitě cena. Repasované počítače jsou zkrátka levnější.

Nedá se však určitě říci, že byste se museli spokojit s nižší kvalitou. Paradoxně je tomu většinou naopak. Do tohoto segmentu se typicky vybírají značkové počítače vyšších modelových řad. Ty charakterizuje vyšší výkon i lepší materiálové zpracování.

V konečném důsledku tak za repasovaný počítač mnohdy zaplatíte dokonce nižší částku oproti novému počítači. Cena repasovaného počítače může odpovídat i pětině původní sumy. Za své peníze však dostanete produkt na adekvátní úrovni.

Tip redakce:  Podpůrná léčba bude díky Folaxanu tak jednoduchá

Komu lze repasovaný počítač doporučit

Obecně je možné doporučit takovýto nákup pro všechny zájemce, kteří preferují právě co nejdelší výdrž počítače a neprahnou po neustálých technologických novinkách. Vhodná jsou repasovaná PC do kanceláře, pro podnikatele na práci nebo pro běžné domácí použití.

Méně vhodné se takové stroje jeví určitě pro hráče. V herním segmentu je bezesporu vyvíjen tlak na co nejvyšší výkon počítače. To z principu již do určité míry zastaralý počítač zastat příliš účinně nemůže.

V případě, že byste na zvýšení výkonu trvali, si samozřejmě můžete některé komponenty vyměnit, například lze počítači přidat RAM.

I když si od seriózního prodejce jistě neodnesete počítač s vadou, s drobnými kosmetickými poškozeními je nutné předem počítat. Používáním dochází k přirozenému opotřebování, vzniku škrábanců atd. Váš počítač jednoduše už nebude vypadat úplně „jako ze škatulky“.

Tip redakce:  Magazín o zdravém životním stylu

Na druhou stranu tyto vady samozřejmě nemají vliv na funkčnost výrobku. Počítač tak může zdárně sloužit úplně stejně tak dlouho jako nový model. Patříte-li k těm uživatelům, jimž nebude mírně opotřebovaný vzhled vadit, lze pro vás nákup repasovaného zařízení doporučit.

Autor: inComputer.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz