Jazykové úrovně v angličtině

Znalost minimálně jednoho cizího jazyka nás v požadavcích zaměstnavatelů dnes už nepřekvapí. Nepřekvapí nás ani to, že většina zaměstnavatelů požaduje po potenciálních budoucích zaměstnancích svých firem studium angličtiny.  

Ano, angličtina je zkrátka stále ještě jazykem číslo jedna. Postačí však personalistům a samotným zaměstnavatelům pouhé slovní ujištění z Tvé strany o tom, že jazyk skutečně – na požadované úrovni – ovládáš?

Chce to nějaký doklad! Proč znát svoji jazykovou úroveň?

Systémů, které klasifikují dosažené znalosti, a tedy úrovně v cizích jazycích, je asi přesně tolik, kolik existuje cizích jazyků. Nicméně, co se angličtiny týče, nejčastějším systémem v rámci Evropské unie je SERR, neboli Společný evropský referenční rámec, rozdělující úrovně znalosti angličtiny do kategorie A1, A2, B1, B2, C1 a C2.

Znalost jazykové úrovně Ti pomůže jak po absolvování, ale vlastně i před tím, než si kurz angličtiny vůbec zapíšeš – dle ní si zvolíš taky úroveň kurzu. Pojďme se proto podívat na stručnou charakteristiku jednotlivých úrovní dle SERR. Na jaké hranici se právě teď nacházíš?

Zjisti svou jazykovou úroveň – stručná charakteristika jazykových úrovní dle SERR

A1-  Začátečník

Jestliže jsi na úrovni A1 – začátečník, pak rozumíš větám či slovům, které se týkají Tvé osoby či Tvého okolí. Jsi schopen vést prosté a jednoduché konverzace. Sám dokážeš vyjádřit jen základní myšlenky. Jsi-li na této úrovni, dokážeš napsat taky stručný a jednoduchý text, případně doplnit formuláře týkající se základních osobních údajů.

A2 – Pokročilý začátečník

Rozumíš frázím a běžné slovní zásobě (tématům jako je rodina, přátelé, volný čas, nákupy atd.). Umíš přečíst krátký text a v něm najít konkrétní informaci. Orientuješ se také v jednodušších materiálech, se kterými se v každodenním životě běžně setkáváme: inzerát, jídelní lístek, jízdní řád atd. V jednoduchých a často opakovaných situacích dokážeš komunikovat, případně napsat jednoduchý osobní dopis.

B1 – Mírně pokročilý

Nejčastější úroveň našich studentů navštěvujících pomaturitní studium angličtiny. Rozumíš delším textům, vztahujícím se k tématům z běžného života. Jsi schopný předměty kolem sebe (a své pocity) pojmenovávat.

Umíš si poradit při většině situací, které mohou nastat na cestách. Bez příprav se zapojíš do hovoru o známých tématech. Dokážeš povyprávět příběh, popsat obsah knihy či filmu, popsat události, sny či zážitky, přiblížit své názory.

B2 – Pokročilý

Rozumíš stěžejním myšlenkám autentických textů – ať už mají konkrétní nebo abstraktní námět. Jsi schopen následovat přednášky, rozumíš seriálům i filmům v původním znění, dokážeš přečíst knihu v originále.

Dorozumíš se s rodilým mluvčím. Dokážeš se vyjádřit k širokému okruhu témat a reagovat na aktuální problémy. Pro přechod do další úrovně jsou pro Tebe ideální konverzační kurzy angličtiny.

C1 – Velmi pokročilý

Rozumíš náročným a dlouhým textům, včetně náročné beletrie. Dokážeš „číst mezi řádky“, umíš poznat implicitní význam textu. Vyjadřuješ se spontánně a plynule, jazyk využíváš jak pro společenské, tak pracovní a studijní potřeby.

C2 – Expert

Dokážeš vytvořit složitě slohově i myšlenkově strukturované texty, polemizovat o nich a prezentovat je. Vyjadřuješ se spontánně a přesně. Jsi zkrátka jazykový expert a úroveň Tvé angličtiny se blíží úrovni rodilých mluvčích!

A že potvrzení, které získáš, když budeš navštěvovat kurz anglického jazyka a rozhodneš se po něm zpečetit své znalosti jazykovou zkouškou, považuješ za zbytečné? Pak děláš velkou chybu!

Osvědčení o Tvé jazykové úrovni se Ti totiž bude hodit nejen v rámci pracovního trhu, ale může se Ti hodit třeba už během studií na výšce, případně při vycestování za prací, pracovní stáží či studiem do zahraničí!

Tak na co ještě čekáš? Navštiv nás v naší Jazykovce PELICAN v centru Brna na Lidické 9, absolvuj kurz angličtiny a odcházej s certifikátem svědčícím o Tvé jazykové úrovni v ruce. Naučit se anglicky ještě nikdy nebylo jednodušší!Tvůj odborník přes jazyky, PELICAN

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz