Jaké jsou tolerance alkoholu za volantem v Evropě?

Míříte na služební cestu do zahraničí nebo se chcete vydat na výlet s rodinou za hranice? V každém případě se informujte o silničních pravidlech. Ne všude to funguje stejně jako na našich silničních komunikacích, ne všude se dodržuje stejná maximální rychlost a ne všude se toleruje stejné množství alkoholu v krvi. U tolerance alkoholu zůstaňme. Víte, jak je to s tolerancí alkoholu pro řidiče v Evropě?

U nás platí, že řidiči nesmí řídit po požití alkoholu. Platí to jak pro osobní řidiče, tak pro řidiče autobusů nebo pro taxikáře. Podobně to platí v Estonsku a na Slovensku, jinde v Evropě je jisté množství alkoholu za volantem tolerováno, a to dokonce i u řidičů městské hromadné dopravy. 

Tolerance alkoholu za volantem v Evropě

Kupodivu ne všude je to stejné jako u nás, jak jsme zmínili, v mnoha evropských zemí mohou alkohol do jisté míry požít i řidiči městské hromadné dopravy. Například v Belgii je možné mít za volantem půl promile alkoholu v krvi, to platí i pro řidiče motorových vozidel. Co se týče profesionálních řidičů, ti nesmí nadýchat více jak dvě desetiny promile alkoholu. 

V Bulharsku se taky toleruje půl promile alkoholu v krvi, ve Finsku taktéž. Ostatně ve Finsku se to vztahuje jen na řidiče automobilových a motorových vozidel, nevztahuje se to na cyklisty. Těm je udělena pokuta jen v okamžiku, kdy pod vlivem alkoholu nebo drog nejsou vůbec schopni jízdy. 

Tip redakce:  Proč neváhat s výměnou autoskla?

Půl promile alkoholu v krvi se toleruje i v Chorvatsku, což je oblíbená letní destinace. Pozor si musí dát řidiči vozidel nad tři a půl tuny, také profesionální řidiči nebo řidiči do čtyřiadvaceti let – na ty se vztahuje nulová tolerance alkoholu. 

Co je zajímavé, tak je to, že ve Velké Británii mohou řidiči nadýchat i osm desetin promile alkoholu a nic se nestane. Právě 0,8 promile alkoholu v krvi je hraniční. I zde platí, že se to vztahuje na účastníky silniční komunikace vyjma cyklistů, kterým se uděluje pokuta jen v okamžiku, pokud nejsou schopni jízdy vlivem alkoholu či drog. 

Jak rychle odbourat alkohol 

I když se nacházíte v zemi s vyšší tolerancí alkoholu za volantem, stejně ještě sídlí ve vaší krvi alkoholu více? Pravděpodobně přemýšlíte nad tím, jak uspíšit odbourávání alkoholu. Rychlost odbourávání alkoholu může zvýšit Alcohol Killer, který má ryze přírodní složení.

Tip redakce:  Osvěžovače vzduchu do auta podporují mé prodeje

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz