Jak zútulnit veřejná prostranství. Tipy nejen pro města a obce

Každý starosta či primátor má jeden cíl – vytvořit z města či obce místo, kde se bude skutečně dobře žít. Jenže ne každý ví, jak na to. Předně by se měli zaměřit na zútulnění veřejného prostoru, který je jednou z nejcennějších věcí, jež by měla být zachovávána. Pokud se na území města nebo obce nachází trouchnivějící památky nebo domy, které doslova hyzdí prostranlavičství, je třeba na tom zapracovat stejně jako na zanedbávaných parcích. Pokud bychom však měli být ještě konkrétnější, pozornost by se měla upnout na prvky městského mobiliáře

Posezení nepodceňujte

Součástí městského mobiliáře je například posezení, které by nemělo být podceňováno. Mnoho starostů a primátorů volí nejlevnější alternativy, ale pravdou je, že ty většinou nejsou oku líbivé. Pokud jste zastáncem klasiky, volte parkové lavičky, kterými se nikdy nic nezkazí. Pyšní se naopak nestárnoucím, nadčasovým designem, který jistě občané ocení. 

Tip redakce:  Ochraňte svůj majetek před výkyvy počasí a sebe před horkými slunečními paprsky

Posezení se však nemusí nést v tradičním duchu. Zvolit se mohou méně tradiční alternativy, jako kovové dvojlavičky, které se jen doplní venkovním odpadkovým košem. Do parků se nebojte instalovat takzvaná parková lehátka, jež zvýší komfort a která budou nabádat občany k odpočinku. 

Knižní budky pro vášnivé čtenáře

V mnoha městech (především v těch větších) se investovalo také do takzvaných knižních budek, které jsou velmi efektivním a designovým prvkem. Nejen, že zkrášluje veřejné prostranství, ale také pobízí lidi ke čtení. Funguje to na jednoduchém principu – jsou do ní umístěny knihy, které si člověk může vzít, přečíst a posléze je vrátí. Nebo si ji vezme, ale výměnou za jinou. 

Tip redakce:  Revize elektro jsou nezbytné, nezapomínejte na pravidelnou kontrolu nejen elektrospotřebičů

I když by si člověk myslel, že to pobízí ildi maximálně ke krádežím, není tomu tak. Člověk by se až divil tomu, jak jsou lidé poctiví, co se týče tohoto typu půjčování knih.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz