Jak založit e-shop (skoro) zdarma

Podnikání se v České republice stává velice populární. Většina lidí si chce jít za svým snem a začít podnikat. Láká je představa, že mohou pracovat z pohodlí domova a zároveň být časově flexibilní pro své děti nebo vlastní záliby. Zakládání e-shopu tedy patří mezi hlavní trend, který se během posledních let začal dost rozmáhat. 

Pokud si chcete e-shop založit, musíte mít především nápad a vše si pečlivě promyslet. Originalita je velice důležitá. Stejně tak i dostatečná znalost konkurence, která často vede ke zrušení více jak poloviny e-shopů na trhu.

Jaké jsou možností založení e-shopu

  • open source
  • e-shop na míru
  • pronájem e-shopu neboli krabicové e-shopy

Open source

V překladu do češtiny tato dvě slova znamenají otevřený zdroj. Zdrojový kód tohoto e-shopu je tedy veřejný a přístupný pro každého. Je pohyblivý, můžete ho upravovat podle svých požadavků, a také ho sdílet.

Přednosti e-shopu open source

  • Rychlost založení – e-shop zdarma je velice rychle založený. Na rozdíl od e-shopu na míru, který se kolikrát vytváří i několik měsíců, máte jistotu, že můžete začít podnikat prakticky okamžitě.
  • Téměř zdarma – založení e-shopu open source je téměř zdarma. Slovo téměř je velice podstatné, protože tato výhoda se stává zároveň i nevýhodou. Zatímco e-shop jako takový si založíte zcela zdarma, jeho vedlejší poplatky, jsou velice vysoké. E-shopy totiž nemají dostatečnou podporu jako e-shopy na míru nebo pronajaté e-shopy. Jestliže tedy přestane fungovat nebo se bude zasekávat, musíte si najmout specialistu. Zároveň jsou e-shopy také velice oblíbené pro hackery, kteří vás o e-shop připraví. Musíte si tedy najmout IT specialistu i na práci se zdrojovým kódem, aby ho zabezpečil.
  • Otevřený kód – jak již bylo řečeno, s e-shopem můžete nakládat podle svých vlastních představ. Můžete jakkoli měnit jeho vzhled a upravovat kód. Zatímco když si chcete podle svých představ uzpůsobit e-shop na míru, zaplatíte neuvěřitelně vysoké částky za IT specialistu.
  • Základní funkce – open source a e-shopy k pronájmu jsou kromě nízké ceny zakládány také pro nedostatek fantazie. Nemusíte mít přesně nalinkováno, jaký musí být vzhled e-shopu, protože ho máte již daný. Zároveň také u open source nemusíte přemýšlet nad nějakou vychytávkou, protože v základní verzi máte všechny potřebné funkce, které k fungování e-shopu potřebujete.
Tip redakce:  Půjčka pro začínající podnikatele se obejde bez dlouhých smluv

Co vše musíte zařídit

Kromě nezbytné dokumentace, kterou musíte před podnikáním zajistit jako je založení živnosti, abyste měli oprávnění vůbec podnikat, se také musíte zaměřit na fakt, jestli se vás bude týkat EET (elektronická evidence tržeb), která je v současné době neodmyslitelnou součástí každého prodeje. EET je zjednodušeně postaveno na skutečnosti, že zákazník za každý nákup nějakého zboží obdrží od prodejce účtenku.

Jestliže máte e-shop, nevztahuje se na vás EET v případě, že se jedná o bezhotovostní platby. Pokud tedy zákazník platí přes online platbu nebo vám zašle peníze převodem na bankovní účet, nepodléhají tyto finanční operaci evidenci.

Je-li ale zboží doručeno na dobírku a zprostředkovatel vám poté vyplatí peníze v hotovosti (i když mu zaplatil zákazník kartou), musíte tuto transakci evidovat. Jsou-li peníze od zprostředkovatele také bezhotovostní, evidenci nic nepodléhá.

Tip redakce:  Implementace GDPR nemusí být náročná

Jestli máte již s e-shopem nějaké zkušenosti a víte, jak se na trhu prosadit, jak si zajistit stále zákazníky a mít vyšší a vyšší zisky, promyslete, zda si budete e-shop zdarma vůbec zakládat.

Postupem času do něj totiž budete neustále investovat, aby se zdokonalil. Časem tak můžete zaplatit mnohem více, než kdybyste si od začátku podnikání založili e-shop na míru.

Vyzkoušejte si na 60 dní zcela zdarma profesionální e-shopové řešení Zoner inShop! Více informací na www.inshop.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz