Jak vymalovat ložnici, místo, kde trávíte nejvíce času?

Ložnice by měla být oázou klidu. Přece jen v této místnosti trávíte nejvíce času ze svého dne. Odpočíváte zde, tělo zde regeneruje, musí vám v ní být proto dobře. Abyste se v ložnici cítili dobře, doporučujeme si ji zařídit tak, jak je vám milé. Vybavte si ji kvalitním nábytkem, dbejte na doplňky, protože ty tvoří konečný vzhled ložnice. Nezapomínejte ani na pokojové rostliny, které čistí vzduch (díky nim nebudete muset investovat do dražší čističky vzduchu). A samozřejmě si nezapomeňte ložnici vhodně vymalovat. 

Co se týče malování stěn v ložnici, mnozí lidé si nemusí vědět rady s tím, jakou barvu do ložnice volit. Abyste svou ložnici nevymalovali barvou, která vám v noci nedá spát, nechte si poradit. 

Jakou barvou si vymalovat ložnici?

Abyste v ložnici dobře spali, nemůžete si ji vymalovat křiklavými barvami, které vám nedají v noci spát stejně jako třeba abstraktní obrazy, nad nimiž budete muset neustále přemýšlet. Doporučujeme zvolit spíše neutrální kombinace, jemné odstíny barev. Třeba takovou bílou barvou se nikdy nic nezkazí, navíc je to opravdu nadčasová, neustále moderní barva, k níž doplníte doplňky jakékoli barvy. 

Oblíbená je však i béžová nebo hnědá. Hnědá působí příjemně, béžová je zase pohlazením na duši. Ani šedou nic nezkazíte, ideálně ji zkombinujte s bílou, aby ložnice nebyla tmavá. 

Jaké barvy do ložnice nepatří?

Jak jsme zmínili, ložnice vás musí nechat v klidu spát. Pokud si ložnici vymalujete do křiklavých barev, budete nervózní a nebudete se moct uklidnit. Zejména žlutá nebo zelená nejsou vhodné barvy. Červená je zase podle výzkumu erotickou barvou, tudíž ani ta vám nedá spát. Pokud si zvolíte barvu, jakou si vymalujete ložnici, nemusíte ložnici vymalovat sami. Nechejte si místo, kde spíte, vymalovat od profesionálů. Malíři pokojů moc dobře vědí, co dělají, nebudete mít zbytečně špinavé pokoje. Na malování pokojů a malování bytu se zaměřuje firma Malíři-Natěrači, kteří provádí malování nejčastěji ve městech Ostrava, Frýdek-Místek, Karviná, Havířov, Nový Jičín či Třinec. Oblíbené jsou i lokality Olomouc a Brno.

Tip redakce:  Porovnání cen bytů napříč ČR

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz