Jak výhodně prodat byt

Potřebujete prodat byt? Vyplatí se celý proces neuspěchat a nezapomenout na pár užitečných rad a tipů. Které to jsou?

Vhodně nastavená cena

Správně nastavit cenu vypadá jako triviální krok, současně je to ale vůbec to nejdůležitější. Pro kupujícího je cena pochopitelně nejdůležitější.

Měla by být z tohoto pohledu nízká, z pozice prodávajícího byste však nabídky pod cenou časem litovali. Příliš vysoká cena zase naznačuje, že se z nemovitosti stane neprodejný „ležák“, který bude v inzerátech marně váznout bez zájemců i několik měsíců.

Buďte při naceňování své nemovitosti realističtí. Rozhodně se snažte oprostit od emocionálních vazeb, které na svůj stále ještě domov máte. Potřebný objektivní náhled vám nabídnou inzeráty nabízející podobné byty v téže lokalitě.

Tip redakce:  Moderní kanceláře blízko letiště? Hadovka Office Park

Kvalitně nafocené fotografie (a něco navíc)

Sebekvalitnější popis nenahradí fotografie. Zájemcům byste měli poskytnout co nejvíce materiálu. Rozhodně se tak snažte nafotit všechny místnosti, nevynechte ani například toaletu.

Jakožto ústřední snímek byste si měli vybrat ten nejkrásnější prvek v celém bytě. Může to být například okouzlující výhled, prostorný obývací pokoj nebo útulná ložnice. V každé místnosti se nicméně snažte vypíchnout alespoň jeden působivý detail.

Od věci není nabídnout i něco víc, vyzkoušejte například poutavou vizualizaci ve 3D. Taková virtuální prohlídka zajistí, že váš inzerát zaručeně nezapadne v davu podobných. A ocení ho i majitelé rozsáhlejších nemovitostí, kde důkladná prohlídka zabere opravdu hodně času.

Pořádek nade vše

Než svůj byt vystavíte na oči potenciálním zájemcům, ukliďte. Špinavé nádobí, neposkládané prádlo tady nemají co dělat.

Tip redakce:  Splňte si sen o vlastním bydlení

Berte současně ohled na to, že problematický může být i běžný „provozní nepořádek“, od věci tak není uklidit sušák na prádlo, žehličku schovat do skříně a vyklidit kuchyňskou linku. Nezapomeňte vyčistit podlahy a okna. Pomůže i drobná rekonstrukce, rozhodně například vymalujte.

Odborníci se také shodují, že je dobré předem odstranit fotografie a další předměty osobní povahy. Prázdný byt nezaplněný věcmi působí na potenciální zájemce lépe. Drobné dekorace ale nezatracujte, navodí vizuálně příjemný dojem. Do bytu vneste také dostatek světla, tmavé interiéry nepůsobí dobře. 

Buďte milí a trpěliví

V tom lepším případě se začnou zájemci ozývat, a to hned a se značnou kadencí. Buďte připraveni i na záplavu e-mailů a telefonátů. A leckdy z vašeho pohledu možná i zbytečných otázek pokládaných ve velmi nevhodný moment.

Nedejte se odradit, jednejte s každým potenciálním kupcem mile a trpělivě. Smiřte se současně i s tím, že se se adepti na koupi protřídí sami. Někteří slíbí, že se vám ještě ozvou, ale už nikdy nezavolají, jiní na domluvenou prohlídku zkrátka nedorazí.

Tip redakce:  Mezonetové byty v Praze – splněný sen o originálním a prostorném bydlení

Realitní seznamka zipHOME.cz

Chcete ušetřit poplatky za prostředkování prodeje realitní kanceláři? Vyzkoušejte portál realitní seznamky zipHOME, který dokáže spojit prodávající a kupující.

Kupující pak mohou využít ochranu svého kontaktu, a hlavně je portál spáruje s kupujícími, kteří mají zájem právě o nabízenou nemovitost. Více informací o realitní seznamce najdete na https://ziphome.cz/

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz