Jak vybrat správnou jímku? Poradíme vám

Pokud řešíte stavbu rodinného domu v místě, kde není k dispozici kanalizace, je třeba využít jiných možností. Není to jenom ČOV, co se dá využít. Jsou i další poměrně populární možnosti. A mezi ně rozhodně spadají jímky. Jak a podle čeho vybrat tu pravou? Toto jsou kritéria výběru, na která je na místě se zaměřit.

Materiál jímky

Určitě se setkáte s nabídkami, kdy si lze pořídit třeba jímku z plastu, nebo ze sklolaminátu. My doporučíme využívat materiály lepší, které jsou i dlouhodobě osvědčené. Pokud začnete poptávat betonové jímky Praha, rozhodně neuděláte chybu. Je to právě beton, který se u jímek používá odnepaměti a který je osvědčenou volbou i dnes. Důvodem jsou samozřejmě jeho kvalitativní vlastnosti. Pokud se podíváme na jejich výčet, tak nadchne především:

  • Vysoká odolnost
  • Dlouhá životnost
  • Maximální tvrdost a pevnost

Velikost jímky

I to je velice důležitý parametr samotného výběru. Dobré je volbu prokonzultovat s profesionály, kteří vám v tom pomohou. A je jedno zda poptáváte betonové jímky Brno, nebo plánujete realizaci kdekoliv jinde. Konkrétní velikost se primárně odvíjí od počtu lidí ve vaší domácnosti a od toho, kolik odpadní vody v průměru vytvoříte. Dobře navržená velikost dokáže výrazně snížit starosti s objednáváním vývozu, který může probíhat v jednotných nastavených intervalech.

Instalace jímku

Výběr by měl souviset především s profesionální firmou, kterou oslovíte. Dnes už není instalace nic složitého. Přiveze se hotová jímka, usadí se do země, napojí se, zahrabe a je hotovo. Můžete vše nechat na firmě a nechat si jímku vytvořit takzvaně na klíč, nebo je možné část prací vykonat svépomocí. Máme na mysli především vykopání jámy, do které se umístí. Díky tomu můžete snížit celkové náklady které budou souviset s pořízení. I ty jsou pro mnohé důležitou věcí, na kterou je třeba při výběru hledět.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz