Jak vybírat nábytkové kování a úchytky?

Řešíte aktuálně nový nábytek? Udělali jste si radost a nechali jste si udělat kuchyni na míru, ve které se vám bude perfektně vařit? Jedním z posledních kroků je výběr úchytek pro kuchyňskou linku, výběr kování a samozřejmě také výběr nábytkových nohou, pokud jste si nechali ke kuchyňské lince udělat třeba stejně vypadající kredenci nebo stolík. I když se může jednat o naprosté banality, není to taková banalita, jak se na první pohled jeví. Právě kování a nábytkové úchytky mohou výrazně proměnit či změnit vzhled zhotovené kuchyně. Proto k výběru úchytek nepřistupujte jinak než střízlivě a zodpovědně. 

Truhláři pomohou

Pokud si nejste úchytkami nebo kováním jistí, můžete se obrátit na truhláře, který vám kuchyni nebo jakýkoli jiný typ nábytku zhotovuje. Truhláři toho už vyrobili celou spoustu, vědí, jaké úchytky se hezky kombinují s jakým typem dřeva nebo s jakým materiálem, tudíž mohou mít dobré nápady. 

Obecně však platí, že by úchytky měly ladit s ostatními doplňky, které v kuchyni nebo na skřínce máte. Měly by zapadat do celkového designu místnosti, měly by hezky ladit s deskou kuchyňské linky nebo se stolkem v jídelně, pokud hledáte úchytky pro kredenci. 

V jakém stylu jste si nechali kuchyni či nábytek vytvořit?

Při výběru jak nábytkového kování, tak úchytek vám pomůže styl, do něhož jste si nechali vyrobit nábytek či kuchyni. Pokud máte kuchyni do stříbrna nebo do jiných kovových odlesků, asi nebudete sahat po černých rustikálních úchytkách, které se hodí spíše do vintage nebo retro kuchyně. Na druhou stranu pokud je vaše kuchyně nebo nábytek ve starožitném stylu, nebudete sahat po tenkých, moderních stříbrných úchytkách, které budou doslova být do očí. Raději zvolíte retro knoflíkové úchytky, které budou mít zajímavý květinový vzor. 

Nejlevnější, ale podstatná část

Nábytkové úchytky jsou bezesporu nejlevnější součástí kuchyně nebo nábytku. Na druhou stranu se jedná o velice podstatnou část, která může naprosto proměnit celkový vzhled kuchyňské linky nebo jednotlivých skříní a kredencí.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz