Jak správně vybrat sluneční brýle pro řidiče?

Máte čistá okna, správně nastavená zrcátka, čistý výhled na všechny strany a funkční, dobře seřízená světla. Měli byste tedy na cestu dobře vidět. Není to tak? Možná nemáte ty správné brýle. Nebo možná nemáte žádné řidičské brýle.

Je úplně jedno, jestli svítí sluníčko nebo ne. Brýle v podstatě potřebuje každý řidič. Pokud řídíte bez dioptrických brýlí a přitom byste je měli nosit, harzarduje se životem svým i s životy ostatních. Dioptrické brýle navíc existují i ve sluneční variantě. Jakmile to jen troche jde, noste sluneční brýle. Některé vám totiž udělají skvělou službu i za horšího světla, pokud si vyberete správnou barvu, zatmavení a brýle s polarizací nebo dokonce s dioptriemi, vsaďte se, že se svět kolem vás doslova rozsvítí.

Řízení auta je závislé v první řadě na zraku. Žádný jiný smysl v něm nehraje tak důležitou roli. Proto je za volantem nutné věnovat maximální pozornost tomu, co, jak a jak rychle vidíme. Pro řidiče neexistuje lepší pomůcka než dobře vybrané sluneční brýle.

polaroid-p4218b-9b9-ig-original

Bez kompromisů. Tyhle polarizační sluneční brýle jsou pro řidiče jako stvořené. (Polaroid P4218B 9B9/IG )

Jaké sluneční brýle jsou na řízení nejlepší? Věnujte pozornost barvě a velikosti skel

Brýle do auta můžou být pěkné, pro parádu, ale především musí být funkční a bezpečné.

Vyhněte se malým brýlím s malými skly. Přes ty není tak dobrý rozhled jako přes brýle s velkými skly – ta chrání lépe proti slunci i proti odleskům a nenutí vás tolik otáčet hlavou, pokud chcete mít za volantem dokonalý rozhled.

Také Ray-Ban vyrábí skvělé brýle pro řidiče (Ray Ban RB 4214)

Také Ray-Ban vyrábí skvělé brýle pro řidiče (Ray Ban RB 4214)

U skel slunečních brýlí dbejte také na barvu. Pro řidiče je nejlepší barva skel hnědá. Nezkresluje barvy, nejlépe vykresluje kontrasty a detaily a zvýrazňuje barvy. Vynikající jsou také skla šedé barvy. 

Naopak nejsou pro řidiče vhodné sluneční brýle s modrými nebo růžovými skly. Modrá a růžová totiž může zhoršit vnímání vzdáleností nebo kvůli ní můžete mít potíže rozeznat barvy. Mozek pak tak trochu neví, co s takovou informací v té rychlosti dělat. A za volantem je pak každý zlomek sekundy životně důležitý.

Více o barvách skel u slunečních brýlí.

Polarizační brýle – opravdu bezpečné brýle za volant

Polarizace je i není kouzlo. Lesklá vozovka po dešti, sníh za slunečného počasí nebo prostě jen zapadající slunce. Bojujeme pak za volantem s odlesky na silnici, ostrým světlem na sněhu nebo nás trápí ostré slunce, co je k večeru proklatě nízko. To vše může řidiče pěkně potrápit a v situaci, kdy je důležité dobře rozeznat detaily a rychle reagovat, si nemůžeme dovolit chvilku nic nevidět. Ostré světlo nás ale nemusí trápit, pokud mají řidičské brýle polarizační filtr.  

polarizace_ridic

Jak dobře vidíte kluka s míčem?

Vlevo bez polarizace, vpravo brýle s polarizačním filtrem.

Filtr v polarizačních brýlích dokáže zredukovat odražené paprsky světla na minimum a vše je tak díky polarizaci vidět dřív, jasněji a zřetelněji bez oslnivých odlesků. Jak vidíte na obrázku výše, někdy to může znamenat opravdu hodně! Pokud se o polarizaci chcete dozvědět víc, přečtěte si, jak funguje polarizace u brýlí. Výběr je široký a efekt obrovský.Polarizační brýle pro řidiče seženete v dobrých očních optikách, například v jedné ze 4 kamenných optik nebo na e-shopu Mister Mister Optic.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz