Jak správně prezentovat sponzorovi svou myšlenku?

Snažíte se zaujmout sponzory či dárce, sháníte finance pro projekt? Chcete oslovit média? Nejprve se k nim musíte dostat  a následně vás čeká velmi důležitý úkol – prezentovat se tak, abyste je nadchli pro svou firmu, vizi nebo projekt a rovněž musíte o ně pečovat.

Jak se dostat ke sponzorovi nebo dárci?

K firemnímu dárci se dostanete zpravidla prostřednictvím jeho asistentky, emailu, případně přímým oslovením na akci, které se oba účastníte. Možností je celá řada, například lze vyzkoušet různé workshopy a další platformy podnikání.

Buďte trpěliví

Při oslovování sponzora nebo dárce je potřeba mít především trpělivost. Noste sebou vždy a všude vizitky, rovněž je vhodné aktualizovat si pravidelně svůj seznam osob a jejich kontaktů. Na prezentaci se náležitě připravte, nemusíte mít barevnou prezentaci, ale důležité je vědět, o čem mluvíte. Při jednání se sponzory či dárci buďte odlišní.

Jak na úspěšné jednání?

  • vymezte si dostatek času
  • své téma představte stručně a jasně
  • dejte partnerovi dostatek prostoru na otázky
  • svůj nápad prodejte a motivujte jej ke spolupráci
  • probrané body shrňte
  • položte otázku, kdy se máte ozvat pro odpověď
  • vždy oceňte a poděkujte svému budoucímu sponzorovi

Samozřejmostí je také péče o nově navázané vztahy. Se sponzorem pravidelně komunikujte a zasílejte mu ukázky odvedené práce. Rovněž dárce i sponzory zvěte na pravidelně pořádané akce, navažte úzkou spolupráci. V případě, že vás sponzor či dárce pozve, zúčastněte se i jeho firemních akcí, kde můžete prezentovat svou službu či produkty. Logo dárce či sponzora uvádějte při každé možné příležitosti, tím budujete pověst i značku. Je důležité ukazovat zájem o spolupráci, posilovat a zlepšovat pracovní vztahy hlavně v dnešní ekonomice.

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz