Jak správně prát prádlo?

Je koš na prádlo zase naprosto plný? Nemáte chuť do praní prádla, protože si myslíte, že ho zase obarvíte jako posledně, protože v kupě bílého prádla zanecháte jednu jedinou růžovou ponožku? Praní není žádná věda, zejména pokud máte po ruce kvalitní prací prostředky a voňavou aviváž. Pojďme si prozradit, jak k praní správně přistupovat.

Třídění je klíčem k úspěchu

Praní prádla sice není věda, ale musí se dodržovat několik klíčových kroků, a tím prvním je třídění. Prádlo správně roztřiďte, a to ideálně na světlé, tmavé a barevné. Každá tato hromádka se vždycky pere samostatně, a obvykle i na jiný prací program.

Tip redakce:  Co dát svému milému k Valentýnovi

Tím však třídění ani zdaleka nekončí. V samostatné hromádce se totiž nachází ložní prádlo, ručníky, sportovní oblečení, dokonce i denimové kousky nebo spodní a jemné prádlo. Jen tak bude při praní zajištěno, že dojde k odstranění všech nečistot a skvrn.

Prací prostředky neházejte do jednoho pytle

I když by si člověk řekl, že po třídění nastupuje už ta příjemná část, kterou je pouze zapnutí pracího programu, není tomu tak. Musí se do dávkovačů přidat prací prášek, a zde se dostáváme k bodu úrazu. Je mylné se domnívat, že prací prášek je jen jeden a slouží na všechno. Existují varianty na prádlo bílé, na prádlo barevné, také prací prášky na černé prádlo.

Tip redakce:  Nadělte si k Vánocům nového partnera

Každý z pracích prášků totiž obsahuje zcela jiné složení. Zatímco v alternativách na bílé prádlo se nachází bělící a rozjasňující látky, u barevných verzi se ve složení najdou látky napomáhající udržet jejich stálou barvu.

Je načase zvolit správnou teplotu

Volbou tradičního pracího programu to ani zdaleka nekončí. Musí se zvolit i ideální teplota praní, která odpovídá tomu typu oblečení, jež se ukrývá v bubnu pračky. Ručníky, utěrky nebo kapesníky či ložní prádlo se pere zásadně na šedesát stupňů. Ovšem trička, košile nebo barevné prádlo jiného typu se pere pouze při třiceti stupních.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz