Jak se vyvarovat častým chybám v PPC kampaních

Pay per Click – takzvaná PPC reklama je aktuálně nejvyužívanějším nástrojem v online marketingovém světě. A nelze se tomu divit, když slibuje velmi sympatické benefity. Především si u kampaně založené na PPC můžete nastavit rozpočet i hodnotové cíle a zaujmout můžete přesně definovanou cílovou skupinu. I přesto se však dopouštíme řady chyb, kterým je dobré se vyvarovat, aby efektivita reklamní kampaně nebyla nijak narušena.

Nepoužíváte rozšíření reklam

Jednou z vůbec prvních chyb, ke kterým ve světě PPC reklamy dochází je, že marketingoví specialisté nebo ti, kteří poprvé nastavují své reklamní kampaně nepoužívají rozšíření reklam. Tato funkce je však velmi nápomocná. Nejen, že zvětší samotnou reklamu, která se tím pádem stává nepřehlédnutelnou, ale také výrazně zvyšuje i zapojení a míru prokliků ze strany uživatelů.

Tip redakce:  Výroba reklamy rozjede každé podnikání

V současné době například Google používá řadu dalších rozšíření, jež mohou výrazně pomoct v rámci propagace. Nabízí se například rozšíření o volání, o ceny nebo také o odkazy na podstránky.

Nevyužíváte negativní klíčová slova

„Negativita přece nepatří do reklam,” říkají si mnozí. Jenže jak jinak zabránit tomu, aby vás lidé nenacházeli v souvislosti s nesprávnými klíčovými slovy? Pokud budete prodávat luxusní zboží, pravděpodobně se chcete vyhnout tomu, aby na vás lidé narazili při zadávání dotazu „levné oblečení”, nebo ne?

Nevyužívání negativních klíčových slov rapidně snižuje výkonnost reklamy, která se rázem zobrazuje prakticky všem, ale ne skutečně té pravé cílové skupině.

Nepoužíváte geografické cílení

Zejména propagace kamenných prodejen by měla být přesně zacílená, a to i podle geografického umístění dané pobočky. Člověk si musí uvědomit, že Česká republika se skládá z nejrůznějších regionů a produkt či služba musí zasáhnout ty, které reálně zasáhnout chcete.

Tip redakce:  České firmy mohou přijímat platby přes Stripe

A tak při nastavení reklamní kampaně miřte skutečně jen na ty, na které mířit chcete. Nemusíte oslovovat všechny, pravděpodobně se vám to ani nepodaří a bylo by to spíše kontraproduktivní.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz