Jak se nechat oddlužit?

Pokušení je záludné. Plat nikterak vysoký. Vyhnout se pokušení umí však jen málokdo a to vede k zadlužování. V ČR je zadlužených osob stále více – jedná se o tisíce lidí. Průměrný věk zadlužených je 38 let a nejhůře jsou na tom Moravskoslezský, Ústecký a Středočeský kraj.  Děsí vás myšlenka na exekutora? Nezoufejte. Zadlužení se dá řešit i jinak.

Jak se vyhnout exekuci?

První myšlenkou by měl být insolvenční zákon, neboli vyhlášení osobního bankrotu. Co to přesně znamená? Pokud je váš finanční stav takový, že svým věřitelům dále nemůžete splácet a dluhy stále rostou je načase napsat dopis. Vyhlásit osobní bankrot. Tohle musíte udělat sami, nikdo to za vás neudělá. Ovšem můžete se poradit u specialistů. Pokud žádné neznáte, podívejte se na internet. My doporučujeme například Centrum Oddlužení. Před tím, než si řekneme jak správně sepsat insolvenční návrh musíme si ujasnit, koho se týká.

Tip redakce:  Výroba reklamy – skvělý způsob, jak zaujmout

Kdo spadá pod insolvenční zákon?

Insolvenční návrh mohou podat všechny fyzické osoby. Pokud jste právnická osoba, návrh můžete podat v tom případě, nejedná-li se o dluhy vzniklé podnikáním.

Jak vyhlásit osobní bankrot?

Prvním krokem je sepsání insolvenčního návrhu a podání ke krajskému úřadu. Než se rozhodneme podat návrh, měli bychom o tom kontaktovat věřitele. Ten musí souhlasit a v návrhu to musíte doložit. Pokud věřitel souhlasí, musíme dále dodat důkaz o tom, že jsme schopni své závazky dále splácet – tzn. měli bychom mít stále příjmy, nemusí být vysoké. V návrhu dále uvedeme přehled příjmů i ostatních aktiv (majetek…), přehled dluhů včetně uvedení věřitelů, souhlas zákonného partnera a naši představu o provedení oddlužení. Pokud jste podnikatel se zaměstnanci, dodejte i jejich seznam.

Tip redakce:  Vyhněte se v létě kouření klasických cigaret

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz