Jak se bránit negativům podnikání?

Každý, kdo přemýšlí nad podnikáním, si je vědom toho, jaká negativa na něj čekají, například minimálně nutnost platit si sociální a zdravotní pojištění. Podnikatelů, kteří si všechna negativa zjistí již předem, je však málo. Podívejte se,co vše vás může potkat.

Finanční ztráty

S tím, že mohu v podnikání přijít o peníze, se obecně počítá. Dokážete si představit, že přijdete o dům, auto a další věci, na které jste si našetřili? U většiny půjček ručí podnikatel celým svým majetkem a tato věc zasáhne i vaše blízké. Jak se těmto ztrátám vyhnout? Neupisujte se hned ze startu podnikání k velkým půjčkám. Chránit svůj majetek můžete také založením s.r.o.

Méně času na své zájmy a rodinu

Chcete-li, aby váš byznys skutečně fungoval, je třeba se smířit také s tím, že své práci musíte obětovat také svůj volný čas. Mnoho podnikatelů dělá ze začátku chyby a tyto chyby je potřeba využít k posouvání se do vytouženého cíle. Abyste se v budoucnu dočkali klídku a pohody, je potřeba svému podnikání věnovat maximální úsilí.

Na vše říkáme ano

Ve snaze získat nové klienty a zakázky na vše říkáme ano, snažíme se všem vyjít vstříc, často i za nízkou cenu. Dalším problémem je vzít zakázku, o kterou vlastně ani nemáte zájem. Není nezdvořilé říkat ne. Naopak vás budou ostatní respektovat a vážit si vás.
V případě, že narazíte na nespolehlivé partnery, kteří nehradí faktury, raději zakročte již při prvním dni zpoždění. Všechny faktury a korespondenci s dlužníkem si raději uschovávejte. V případě, že nepomáhají upomínky, je možné obrátit se na soud.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz