Jak probíhá montáž garáže?

Montované garáže jsou levnou, kvalitní a jednoduchou alternativou ke klasickým zděným garážím. Lze je vystavět i tam, kde stavbě betonové garáže brání nepřístupný terén, a to za zlomek času. Žádné plechové monstrum vás ale po výstavbě nečeká, naopak plechové garáže s omítkou jsou k nerozeznání od betonových. Jak taková výstavba montované garáže probíhá?

Za určitých podmínek není třeba povolení

K výstavbě montované garáže není za určitých podmínek potřeba stavební povolení ani ohlášení. Garáž ale nesmí zabírat větší plochu než 25 m2, být vyšší než 5 metrů, nesmí v ní být skladovaná kapalná ani plynná paliva a musí být umístěná na pozemku domu alespoň 2 metry od hranic se sousedními pozemky. V opačném případě musíte nejprve vyřešit věc po úřední stránce.

Tip redakce:  Pronájem průmyslových utěrek pro autoservisy a čerpací stanice šetří finance i životní prostředí

Připravíte podklad, zbytek je na firmě

Před výstavbou garáže budete muset připravit podklad. Nejčastěji se používají betonové patky nebo betonové desky. Patky musí být umístěné v každém rohu a uprostřed bočních stran. Pokud se rozhodnete pro betonovou desku, což je méně časté řešení, pamatujte na to, že musí být alespoň o 5 centimetrů větší než samotná garáž, v ideálním případě však o 15.

Při samotné výstavbě není zapotřebí používat těžkou techniku, vše se provádí ručně. Díky tomu není problém ani výstavba v hůře přístupném terénu. Výsledná hmotnost garáže se pohybuje okolo 200 kilogramů a jednotlivé díly přepraví firma menším nákladním automobilem. Jednodušší garáž bude kompletně hotová do 8 hodin, komplikovanější stavby mohou zabrat až 24 hodin.

Tip redakce:  Autorádia s DVD – domácí kino ve vašem autě

Montovanou garáž je možné začít používat ihned po předání firmou. Pokud se vám za čas změní dispozice zahrady, nebo se budete stěhovat, není problém garáž rozmontovat a znovu smontovat na novém místě. Samozřejmě se dá také zvětšit, pokud byste dokoupili další automobil nebo garáž chtěli rozšířit o dílnu. Potřeba bude jen znovu vybudovat nebo rozšířit betonové základy.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz