Jak poznat kvalitního advokáta?

Každý se mnohokrát za život dostane do situaci, kdy potřebuje kvalifikovanou právní radu. Někdo to řeší hledáním odpovědi na internetu, což někdy může přinést kýžený výsledek, ale daleko spíše se to dotyčné osobě může vrátit jako onen pověstný bumerang. Právo je totiž velmi komplikovaná formální disciplína, kde každý případ má svá jedinečná specifika a i případy, které se laikovi zdají totožné mohou být dosti odlišné. Proto je třeba postupovat obezřetně a ideálně vyhledat pomoc profesionála.

Důležité osobností rysy kvalitní advokáta – empatie, nadhled, čest a profesionalita

Vybrat si advokáta může být pro mnohé z nás nesnadným úkolem, protože potřebujeme najít někoho kdo bude mít dostatek nadhledu, dokáže se do nás vcítit a zároveň nám také lidsky sedne. Není nic horšího než vlezlý advokát, který se snaží za každou cenu „vlísat“ klientovi do přízně, slibuje mu vzdušné zámky a vše líčí v těch nejrůžovějších barvách. Kvalitní advokát s klientem vždy jedná na rovinu (včetně reálných možností a variant řešení), vždy upřednostní zájem klienta před zájmem vlastním a nikdy nebere klienta primárně jako zdroj peněz. Kvalitní advokát nikdy nežene klienta do předem prohraného sporu s vidinou vlastního zisku, ale vždy důsledně vyhodnocuje rizika, o kterých klienta předem informuje a nechá na jeho zvážení, která varianta je nejvhodnější, přičemž je vždy připraven přispět klientovi radou, aby se pak dotyčný dokázal správně rozhodnout.

Tip redakce:  Moderní kanceláře blízko letiště? Hadovka Office Park

Ceník vždy obsahuje konkrétní částky

Kvalitní advokát nikdy nebojuje nízkými cenami a stojí si za svou prací. Taktéž jedná s klientem férově i v oblasti financí. Nesnaží se utajit či zastřít, kolik budou jeho služby stát (zejména až do finální fáze, kdy už klient nemůže „couvnout“), má na svých webových stránkách konkrétní srozumitelný ceník včetně jasných pravidel cenotvorby a je vždy připraven klientovi vše potřebné osvětlit. Kvalitní advokát v otázce ceny nikdy neodkazuje pouze na advokátní tarif (vyhláška ministerstva spravedlnosti č. 177/1996 Sb.), protože si je vědom toho, že laik se v tarifu neorientuje. V takovém případě jde naopak o velmi neseriózní přístup advokáta, z čehož lze vyvodit, že pokud před klientem už dopředu zatahuje konkrétní cenový rámec, dost možná nebude s dotyčným jednat fér ani v jiných oblastech.

Tip redakce:  Nástroje PR Public Relations

Vyhněte se „multioborových odborníkům“ na vše

NNa trhu s advokátními službami se mnohé kanceláře prezentují tím, že umí úplně všechno. Až na výjimky typu velkých kanceláří s desítkami právníků tomu tak není. Právo je tak široký obor, že žádný advokát nemůže znát každou jeho část na takové úrovni, aby bez dalšího mohl poskytovat skutečně erudované právní poradenství. Klient by se tedy měl se svým problémem zaměřit především na odborníky, kteří se orientují pouze na několik oborů a nesnaží se prezentovat tak, že znají naprosto vše. Navíc pokud už narazíte na advokáta, se kterým se Vám dobře spolupracuje a věříte mu, není problém se ho zeptat i na jiné oblasti práva, které např. nemá uvedené na svých webových stránkách. Buďto bude schopen pro Vás danou oblast nastudovat a nebo Vám poradit jiného odborníka, který se Vám v dané oblasti bude věnovat.

Tip redakce:  Naučte se mluvit programovacím jazykem

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz