Jak postupovat při likvidaci vozidla?

Žijeme v rychlé době. Neustále spěcháme, sebemenší zdržení nás dostane do stresu. Není se čemu divit, že velká většina z nás má své vlastní automobily, protože jenom tak se nemusíme ohlížet na jízdní řády městské hromadné dopravy. Jenže taková vozidla nejsou zrovna nic levného – koupí automobilu to rozhodně nekončí. Vždyť to znáte – automobily se kazí, potřebují opravit, potřebují přezouvat pneumatiky nebo dělat technické kontroly. Ani jedna ze jmenovaných akcí není nic levého. Ať už však „vrazíte“ do automobilů peněz, kolik chcete, stejně jednoho dne budou auta na odpis a vy je budete muset zlikvidovat.

Samozřejmě likvidaci je třeba udělat jak fyzicky, tak i úředně. Fyzická likvidace pomůže k tomu, aby se i úředně vyřadilo vozidlo z evidence motorových vozidel. Někdy se likvidace platí, jindy nikoliv – záleží, do jakých rukou se vložíte.

Tip redakce:  Jak efektivně pořídit firemní auta?

Otázkou však není to, kolik taková případná likvidace stojí, ale hlavně jak postupovat při likvidaci vozidla?

1) Dovezete automobil do areálu

Pokud byste chtěli zlikvidovat automobil v Ostravě, zamiřte do firmy H+P Autodemont. Právě tato firma se zaměřuje na likvidaci vozidel v Ostravě (kromě toho se zaměřuje i na výkup autovraků). Prvním krokem při likvidaci je to, abyste auto přivezli do příslušného areálu. Auto musí být v areálu fyzicky přítomno.

2) Zažádáte o likvidaci

Jakožto majitel automobilu zažádáte o likvidaci vozu. Je nutné připomenout a upozornit na to, že o likvidaci automobilu může zažádat jen a pouze majitel automobilu, nikdo jiný. Jestliže nejste přímým majitelem vozu, je třeba mít plnou moc, která však nemusí být notářem ověřena. Jestliže jste auto zdědili, je třeba mít s sebou zápis o dědictví.

Tip redakce:  Lyže nebo kolo? Se správným nosičem je snadno převezete

3) S protokolem zamíříte na úřad

Abyste auto vyřadili z evidence motorových vozidel, zamíříte na příslušný úřad i s protokolem o likvidaci vozidla a vyřadíte svůj vůz z evidence.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz