Jak posílit imunitní systém? Radí praktický lékař

Silný imunitní systém je nyní potřebný víc než kdy dřív. Svou imunitu by měl posilovat naprosto každý, nejen jedinci s oslabenou imunitou, jako jsou senioři, děti nebo dlouhodobě nemocní či jedinci při rekonvalescenci. Na to apeluje i praktický lékař z Ostravy. I podle něj je nadmíru důležité, aby se svůj imunitní systém snažili posílit prakticky všichni. Imunitní systém má být jako rytířské brnění, přes které by se neměl dostat jediný vir či jediná bakterie. Otázkou ale stále zůstává, jak posílit svůj imunitní systém? Máme pro vás několik tipů a rad, případně se taktéž poraďte s obvodním lékařem

Pozměňte svůj jídelníček

Tím prvním krokem za silnou imunitou by měla být změna jídelníčku. Zakomponovat bychom do něj měli více vitaminů, a to především vitamin D, který podporuje správnou funkci imunitního systému. Bylo prokázáno, že lidé trpící infekcemi měli právě nízkou hladinu vitaminu D. Umí mimo jiné zabránit osteoporóze nebo stimuluje testosteron. Najdete ho konkrétně v rybách, také v hovězím mase a vajíčkách. 

Samozřejmostí je doplnění vitaminu C, který posiluje imunitní systém asi nejvíce ze všech vitaminů. Najdete ho hojně v ovoci (konkrétně v citrusech), také v zelenině nebo v rakytníku. 

Nezapomínejte ani na doplnění dvou důležitých minerálů, a sice zinku a selenu. Pokud byste trpěli nedostatkem těchto dvou vitaminů, došlo by k narušení enzymatických procesů v těle. 

Více spěte

Spánek je pro člověka nadmíru důležitý, o tom není pochyb ani sporu. Během spánku dochází k regeneraci organismu a také k podpoře imunitního systému. Pamatujte, že spát by se mělo zhruba sedm až osm hodin – ani více, ani méně. Přespání stejně jako nevyspání je zdraví škodlivé. 

Otužování

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak posílit imunitní systém, je pravidelné otužování. Je však třeba pamatovat na to, že otužovat bychom se měli postupně. Není to o skoku do ledového rybníka.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz