Jak odstranit rez na vozidle

Po dlouhé zimě se nestačíme divit, co se na nám na autě vytvořilo. Vidíte, že i vaše auto má na sobě kousky rzi? Je nejvyšší čas ji důkladně odstranit, abyste zachovali životnost vašeho vozu.

Nemusíte to dělat osobně

Samozřejmě pokud si nejste jisti, že byste se o své auto spolehlivě postarali, navštivte auto detailing nebo servis, kde vám se rzí na vozidle ochotně pomohou. Pokud se do toho chcete pustit sami, hodí se doma mít například odstraňovač polétavé rzi, ale také základní potřeby k ošetření vozidla, jako je aktivní pěna na auto. Jdeme se pustit do práce.

Tip redakce:  Autoodstrejdy je půjčovna aut přímo od majitelů

Odstraňovač polétavé rzi se bude hodit

Asi jako první budete potřebovat ošetřit drobné detaily na vašem voze. Odstraňovač rzi umí i účinně zbavit auto asfaltových skvrn a zkorodovaných částic železného prachu. To odstraňuje z povrchu laku, chromovaných částí auta, nebo také ze skel. Tímto čističem se tak postaráte nejen o očištění disků, ale také o další materiály.

Rez je také na kapotě vozidla

Pro tento případ si připravte brusný papír se zrnitostí 120. Tím se postaráte o obroušení rzi až na lesklý kov, který je zdravý. Nezapomeňte odstranit pomocí technického benzínu nebo odmašťovače celý povrch broušeného místa. Následně budete povrch ošetřovat dvousložkovým kytem. Ten nechejte dokonale vytvrdnout.

Tip redakce:  Aplikace, které by měl mít v mobilu každý řidič. Víte, které to jsou?

Opět brousíme

Když je kyt již tvrdý, je na řadě další smirkování. Brusný papír o zrnitosti 400 nám nyní poslouží, abychom brousili povrch do původní podoby. Když se nám „podaří“ zbrousit větší povrch, nevadí. opět přidáme kyt a necháme vytvrdnout.

Hurá na lak!

Kyt je již tvrdý a vybroušený. Nyní budeme čistit vodou prach, který se zde usadil. Poté opět nechejte dobře vyschnout. Naneste plnič plochy a po jeho zaschnutí můžete dodat původní barvu a následně lak.

Rez na vozidle odstraňte ihned po jejím objevení. Předejdete tak jejímu postupu. Proces zvládnete sami, nebo se svěřte do rukou odborníků v auto detailingu nebo servise.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz