Jak ochladit místnosti bez klimatizace?

Aktuální vysoké teploty nás umí pořádně potrápit. Zatímco někteří si urychleně kupují ventilátory nebo alespoň klimatizace, jiní hledají jiné způsoby, jak ochladit místnost. Klimatizace zkrátka umí pořádně potrápit po zdravotní stránce, proto se do koupi klimatizace každý nepouští. Naštěstí existuje rovnou několik tipů, jak ochladit místnost i bez klimatizace. Například věděli jste, že stačí záclony sundat z kovových garnýží, namočit je ve studené vodě a opět je na garnýže pověsit?

Záclony jako naši parťáci v horkých letních dnech

Abyste snížili teplotu uvnitř interiéru, měli byste zatáhnout závěsy a záclony. Jinými sovy byste měli zabránit přímému přístupu sluníčka. Jinudy, než skrze okno se sluneční paprsky do interiéru nedostanou, proto ze závěsů a záclon udělejte temné clony, které v interiéru udrží příjemné klima. Pokud je však v interiéru stále horko, závěsy společně se záclonami namočte, jak jsme již zmínili. Při odpařování vody se bude vzduch v místnosti ochlazovat a ani v bytě v sedmém patře najednou nebude na umření. 

Vypojte elektroniku ze zásuvek

Když venku panují třicetistupňová horka, měli byste se uchýlit ke stolním hrám nebo ke knihám. Proč? Protože při stolních hrách a u knih nepoužíváte elektroniku, kterou je dobré v letních horkých dnech naprosto vypojit ze zásuvek. Elektronika se totiž zahřívá, a to i ve chvíli, kdy zrovna není puštěná obrazovka televize či kdy kávovar nepřipravuje oblíbený kofeinový nápoj. Při zahřívání elektroniky se vypouští do místnosti hromada tepla, které zvyšuje teplotu v domácnosti. 

Led je vaším přítelem

Pokud jste se zrovna vrátili po víkendu domů od rodičů, určitě je v domě nebo v bytě nedýchatelno. Přece jenom jste celý víkend nevětrali, když jste nebyli doma, a vysoká teplota vás doslova praští do obličeje hned po otevření dveří. Rychlou úlevu vám však zajistí led, který stačí přidat do sklenic a misek, jež rozmístíte po interiéru. 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz