Jak napsat životopis, který neskončí v koši

Už dávno neplatí, že po skončení školy narychlo vytvořený životopis podle návodu ze základní školy a po přijetí do prvního zaměstnání ho odhodíte, protože v této práci zůstanete, dokud nepůjdete do důchodu. Zda si práci momentálně pouze hledáte nebo jste spokojeni v té současné, je dobré mít aktuální životopis stále po ruce.

Standardně nestandardní úprava

Vytvořit si životopis na některém z pracovních portálů je dobrý začátek. Tyto portály si prohlížejí i zaměstnavatelé a mohou vás oslovit s pracovní nabídkou na základě takto vytvořeného životopisu. To je ale vzácná situace, většinou budete bombardovat životopisy potenciálních zaměstnavatelů vy. A pokud jim ze 100 životopisů přijde 80 ve stejné úpravě, vyplatí se být mezi těmi 20, kteří zaujmou trošku nestandardní, ale každopádně přehlednou a decentní úpravou.

Tip redakce:  Zahradu nestačí zalévat, je třeba pravidelná údržba

Rozepsat se můžete pouze v případě náboru kreativců. V každém případě si dejte pozor, abyste svůj životopis (byť jen napsaný a upravený ve Wordu) uložily a posílali ve formátu PDF. Vyhnete se tomu, že nastavení v cizím počítači rozhází vaši úpravu či nebude podporovat vámi zvolené písmo.

Strukturovat, strukturovat, strukturovat!

“Jelikož životopis má mít maximálně (!) Dvě strany, kvalitní personalista ho vyhledává očima již za pár vteřin. Rozdělení na logické celky mu pomůže zorientovat se ve vašem životě a odpoví mu, zda se s vámi bude dál zabývat”.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz