Jak na svařování céóčkem při svařování metodou MIG/MAG?

Znáte základní dvě metody, které využijete při svařování metodou MIG/MAG? Podívejte se na základní znalosti, které musíte vědět při svařování CO2.

Svářečka MIG/MAG

Abyste mohli spojit celou řadu materiálů, budete potřebovat základní vybavení. Svářečka MIG MAG je přístroj, který vám pomůže k profesionálním výsledkům vaší práce. Tato svářečka se uplatní pro svařování materiálů, které mají různé tvary i materiály. Používá se pro hliník, hořčík nebo titan. Touto metodou svaříte snadno také nelegovanou, vysokolegovanou i nízkolegovanou ocel. Existují dvě základní metody, jak svařovat céóčkem. Jedná se o polohy svařování vzad a svařování vpřed.

Tip redakce:  Brýle jako dárek? Spokojenost zaručena

První poloha – svařování vzad

Pokud potřebujete realizovat krycí vrstvy tupých svarů, nebo se chystáte svařovat materiál o větší tloušťce, budete používat svařování vzad. Výhody této metody jsou například větší stabilita vzniklého elektrického oblouku, nebo také fakt, že svarová housenka, která takto vznikne, bude užší. Povrch vzniklé svarové housenky bude také hrubší. Při této metodě bude menší pórovitost svaru, jelikož svarová lázeň zůstává déle v tekutém stavu. U této metody se neobjevují studené spoje, ani neprůvary.

První poloha – svařování vpřed

Zejména v případě, že budete svařovat tenčí plechy, se budete zřejmě k této metodě vícekrát vracet. Svařování vpřed se vyznačuje dokonalým výhledem svářeče do úkosu. Musíte si ale být vědomi toho, že vám svařovací hubice zakryje výhled na svařovací housenku. Jako jednu z největších výhod této metody lze považovat dobré ovládání tekuté lázně přímo v kořeni svaru. Vzniklá svarová housenka bude poněkud širší. Při této metodě by se zkušený svářeč měl vyvarovat nebezpečí předbíhání svarové lázně a následného rizika vzniku studeného spoje. Vysoká rychlost tuhnutí u této metody může vést k pórovitosti materiálu.

Tip redakce:  Pozvánka na projekt: Dřevostavba v přímém přenosu...

Svařování céóčkem představuje pro zkušeného svářeče jistotu dobře odvedené práce. Pokud si nejste jisti, kterou z metod použít, vyzkoušejte si jednotlivé metody na zkušebním materiálu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz