Jak na stylovou a útulnou ložnici

Ložnice je místem, kde byste si měli odpočinout, relaxovat a hlavně si užít čas jen sami pro sebe. Je důležité zařídit svou ložnici tak, abyste se do ní těšili a načerpali zde nové síly. Víte, jak na stylovou a zároveň útulnou ložnici? Inspirujte se a spěte jako v bavlnce.

Jak začít

Nejdříve se rozhodněte, jak by měla vaše ložnice vypadat, zda má ladit ke stylu vašeho bydlení nebo má být hlavně místem, které bude útulné a pohodlné. Podle toho si vyberte také barvy a materiál lůžkovin, kvalitní matraci i doplňky. Promyslete i výběr ostatního nábytku a volbu vhodné podlahové krytiny.

Místo pro odpočinek a relaxaci

I když je ložnice primárně určená ke spánku, tak nezapomínejte, že si zde můžete také číst, trávit čas s partnerem nebo jen tak lenošit, popřípadě relaxovat a meditovat. Pro útulnost volte tlumené barvy či přírodní materiály.

Tip redakce:  Neobyčejné krby podle nejnovějších moderních trendů

Kam umístit postel

Při umisťování postele dbejte na ověřené rady. Na prvním místě je ta zásada, že byste nikdy neměli spát hlavou blízko dveří. Není také vhodné, aby pokoj přeplněný – vzdušnost, prostornost a minimalismus je v této místnosti obzvláště na místě. Ideální je prostorná postel umístěná uprostřed místnosti, popřípadě čelem u zdi, která je proti dveřím.

Jaké volit barvy

Co se týče barev, tak volte jemné tóny, pastelové barvy a také zemité barvy, které působí uklidňujícím dojmem. S doplňky ani dekoracemi to nepřehánějte. Do ložnice můžete umístit zrcadlo a rostliny, ale zamyslete se nad tím, jak na vás působí a zda vám zbytečně nenarušují spánek.

Vhodná podlaha

Tip redakce:  Stavba domu na klíč se Stavebniny Bosta

Nejvhodnější podlahou pro ložnici je dřevěná podlaha či přírodní ekologickou podlahu. Tyto typy podlah jsou příjemné na dotek a působí elegantně a nadčasově. Dejte si pozor, abyste v ložnici neměli vinylovou podlahu, která obsahuj PVC a potenciálně škodlivé látky. Velice oblíbené je i využití různých koberečků a předložek, které ještě doladí útulnost místnosti, kde bychom se měli cítit nejpohodlněji v celém bytě.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz