Jak funguje výkup nemovitostí?

Situace, kdy se ocitnete v tíživé finanční situaci, ze které nevíte kudy kam, není nikdy příjemná, a navíc nikdy na ní není ten správný čas. Pokud vás ovšem podobná situace postihla a je kupříkladu váš rodinný dům zadlužen, pomocnou rukou vám v takovéto situaci může být okamžitý výkup nemovitosti

V tomto případě se tak vyplatí exekuce a následně se také oddluží dům, který může být i prodán v součinnosti s daným exekutorem a dalšími věřiteli. Tento postup výkupu můžete zvolit v případě, kdy skutečně potřebujete hnout s vyplacením exekuce a následným oddlužením svého domu. 

V případě, kdy máte na řešení daného finančního problému více času, mohla by vám přijít vhod varianta prodeje vašeho domu.

Obsah obrázku interiér, vsedě, stůl, dřevěné

Popis byl vytvořen automaticky

Za kolik je možné dům vykoupit?

Pokud na samotný výkup nemovitostí skutečně spěcháte a potřebujete ho vykoupit ideálně ihned, je možné váš dům vykoupit za zhruba 50 až 90 % jeho tržní ceny. Samozřejmě jsou tato procenta zcela závislá nejen na stavu vašeho domu, ale také na jeho velikosti či na lokalitě, ve které se dům nachází. 

Pokud máte dům ve městě, počítejte spíše s vyšším procentem výkupní ceny. Domy, které se nachází dále od měst či k nim disponuje horší infrastruktura a také občanská vybavenost, se většinou vykupují za podstatně nižší procenta. 

Ovšem ani v tomto případě nelze brát dané řádky jako takzvané neměnné pravidlo. Ve většině případů se totiž stává, že některé rodinné domy, které jsou třeba i dále od měst či mají horší infrastrukturu, disponují jistými specifickými vlastnostmi, díky kterým je lze vykoupit i za vyšší procento.

Obsah obrázku text, jídlo

Popis byl vytvořen automaticky

Dům lze vykoupit do 24 hodin

Výkup domu je možné uskutečnit klidně i do 24 hodin. To platí zejména v případě, kdy dům nemá žádné právní vady, které by takto rychlý výkup domu do značné míry omezovaly. 

Pokud se jisté právní vady najdou, je možné se domluvit na podmínkách výkupu i reálném čase, ve kterém k výkupu nemovitosti bude moci dojít. V případě jakýchkoliv komplikací bude doba výkupu domu trvat v závislosti na povaze jednotlivých komplikací, které bez podrobné znalosti problematiky nelze určit s větší přesností. 

Pamatujte ovšem na to, že vždy je rychlejší výkup nemovitosti nežli její prodej.

Pokud budete potřebovat také právní servis, a to zcela zdarma, odborníci z Vykupnemovitostipraha.cz, vám s tímto rádi pomohou, samozřejmě včetně pomoci s odkupem samotným. 

Kupní smlouvy jsou navíc vždy vyhotoveny jak advokátem, tak rovněž i advokátní úschovnou. Ta se používá nejčastěji k úschově takzvané kupní ceny.

Jaký je postup výkupu vašeho domu?

  • Zavoláte dané společnosti, která se výkupy domů zabývá či jí napíšete e-mail a sdělíte jí specifika vaší nemovitosti, které si společnost následně vyhledá v katastru nemovitostí
  • V dalším kroku si společnost prověří právní stav na základě listu vlastnictví
  • Domluvíte si společně termín první návštěvy
  • Při prohlídce domu bude zajištěn jeho technický stav
  • Stanoví se výkupní cena
  • Po akceptaci dané ceny se zadá příprava smluv advokátovi
  • Znění kupní smlouvy si společně s vykupujícím odsouhlasíte a kupní smlouva skončí v advokátní úschovně
  • Podepíšete smlouvu
  • Společnost vám vyplatí sjednanou kupní cenu za váš dům
  • Převezmete si předávací protokol

Chcete vědět víc? Nezávazně to s námi proberte.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz