Investujte i v době krize. Ale do čeho?

Už není ani sporu o tom, že přijde krize. Že po dlouhých letech, kdy ekonomika poměrně prosperovala, dojde k výrazné recesi, která bude mít za následek zlevnění pražských bytů nebo propady na burze, kterých ti nebojácní využijí. Patříte také k těm nebojácným nebo raději budete i v době krize schovávat své úspory pod polštářem, kde nedojdou žádného zvýhodnění? 

I když mnozí investoři byli letos zastrašováni a stále také zastrašováni jsou, stejně se najdou odvážlivci, kteří vědí, že po krizi přijde slunce, tudíž se vyplatí investovat a špatnou chvíli přečkat. Kromě investice do měn, kdy podle kurzovního lístku je kurz eura zatím stále výhodný, se vyplatí investovat i do mnoha alternativních investic. Víte, jaké investice se pod tímto označením ukrývají?

Komodity

Pod alternativními investicemi bychom našli především komodity, což je konkrétně káva, kakao nebo bavlna či dřevo a obilí. Samozřejmě nemusíte kupovat hromadu kávy a schovávat si ji ve sklepě. Stačí, když použijete takzvané futures kontrakty. 

Dnes se s komoditami obchoduje neustále. I když je to někdy rizikové, zejména v případě využívání zmiňovaných futures kontaktů, stejně se to vyplatí. Přece jenom žádná investice není bez rizika. 

Sběratelské mince

Milujete něco sbírat? Máte už nyní ve svém vlastnictví několik zajímavých sbírek? Pokud je tomu opravdu tak, v takovém případě byste měli začít sbírat i mince. Každý sběratel ví, že věci se musí držet co nejdelší dobu, aby měly nějakou cenu. U sběratelských mincí to platí dvojnásob. K mincím klidně přidejte i staré bankovky nebo takzvané smart mince, které mají nominální hodnotu a u nichž se neplatí z nich DPH. 

Bitcoiny

Na kryptoměny si každý člověk musí vytvořit vlastní názor. Pravdou ale je, že v době krize není špatné nakoupit pár Bitcoinů, které se po zvednutí trhu mohou také zvednout na své hodnotě. Jak jsme však zmínili, je to na zvážení každého jednotlivce.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz