Investiční skupina DRFG se hodlá znovu věnovat rozvoji sítí 5G

Na začátku roku 2019 prodala Investiční skupina DRFG zbývající podíl internetového operátora Libli společnosti Nordic Telecom. Ten činil celou polovinu. Odstup mezi spuštěním a prodejem byl sice pouhých pár měsíců, nicméně to stačilo k tomu, aby byl prodej ziskový. Ondřej Surka, který je zodpovědný za akvizice v rámci investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka, zároveň podotýká, že byl tento počin velmi cenný také z hlediska zkušeností.

O vzniku telefonního operátora se začalo poprvé spekulovat v roce 2017, kdy se investiční skupina DRFG spojila se společností Suntel. Roman Řezníček, ředitel divize telekomunikací, viděl dobrou příležitost v konsolidaci trhu internetových providerů. Tehdy tvořili skoro polovinu domácího trhu lokální poskytovatelé internetových služeb. Oproti tomu průměr v EU byl na necelých dvaceti procentech.

DRFG Davida Rusňáka se kromě fondů a dluhopisů soustředí na 5G sítě


Rusňákova investiční skupina využila skutečnosti, že trh s operátory je roztříštěný. Situaci využila ke konsolidaci za pomoci akvizic. Čili po zakoupení menšího lokálního poskytovatele systematicky přikupovala další menší konkurenční firmy, které následně sdružovala pod jednu značku. Ta měla za dva roky přes 90.000 zákazníků. Společnosti Libli se stala 2. největším poskytovatele pevného internetu na Moravě, což ji zařadilo do top pětky v České republice.

V momentě, kdy společnost Nordic Telecom odkoupila zbývající polovinu z podílu v Libli, jejíž hlavním zájmem je stát se čtvrtým tuzemským operátorem, se DRFG – konkrétně telekomunikační divize – zaměřila na výstavbu mobilních sítí páté generace.

Podle Ondřeje Surky mají 5G mobilní sítě předpoklady změnit fungování celé společnosti. I to je důvod, proč chce být na tyto změny připravena také investiční skupina DRFG Davida Rusňáka. Ta vidí 5G jako celoevropskou příležitost, a to i díky tomu, že Suntel Group dnes kromě České republiky působí na Slovensku, v Německu nebo ve Švýcarsku.

Autor: Michal Pecka

6 komentářů od “Investiční skupina DRFG se hodlá znovu věnovat rozvoji sítí 5G”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz