I koupání psa má své zásady! Jaké to jsou?

Mít domácího mazlíčka – to někdy není zrovna jednoduché. Pokud si pořídíte například pejska, znamená to, že ho musíte naučit různým kouskům a že ho musíte učit i poslušnosti. Kromě toho si vyžaduje neustálou pozornost, nesmíte ho zanedbávat. Taky je nutné, abyste svého pejska i koupali. Samozřejmě ne vždy, ale několikrát do roka je to skutečně nutné. Takové koupání má však své zásady, na které musíte myslet!

Koupání psa patří k péči o tohoto domácího mazlíčka. Nejčastěji ho koupete tehdy, kdy je doslova jako prasátka, kdy je špinavý a zapáchá. Jenže takové koupání by se vždy mělo odvíjet od toho, jestli je mazlíček venku nebo jestli ho necháváte doma. Pokud ho totiž necháváte venku, koupat ho musíte v závislosti na počasí. Jestliže ho budete koupat v zimě, je třeba ho perfektně vysušit, protože vám jinak může nastydnout. 

Tip redakce:  Pořizujete si pejska? Nezapomínejte na psí výbavičku

Pojďme se však podívat na již zmiňované zásady či pravidla, kterými se musíme řídit při koupání pejska. 

1) Správná teplota vody

Základem je správná teplota vody. Všeobecně se ví, že voda by neměla být ani studená, ale ani příliš teplá. Příliš teplá či příliš studená voda totiž může způsobit, že koupání bude nejen dlouhé, ale pro psa bude i dost nepříjemné. Navíc si vypěstuje na koupání jakousi alergii a do budoucna se nebude chtít koupat vůbec. 

Správnou teplotu vody vždy zkoušejte na svém zápěstí. 

2) Na šamponu záleží

Při koupání se taky musí dbát na správný šampon. Při výběru speciálních šamponů pro psy dbejte na složení – hlavně dbejte na pH (šampon by neměl psa vysušovat, tím pádem by mu neměl způsobovat lupy). Jestliže nevíte, po jakém šamponu pro psy sáhnout, sáhněte po dětském šamponu, který pro psy není škodlivý. 

Tip redakce:  Alergie u koní

3) Kartáčujte, češte

Psa je třeba vyčesat před koupelí a taky po koupeli. Před koupelí je česání potřeba hlavně v době línání, protože jenom tak se vyhnete vaně plné chlupů. Co se týče česání po koupeli, odstraníte tak uvolněné chlupy, které se uvolnily během koupele. Navíc česání je pro psa jakousi masáží, díky které se perfektně prokrvuje kůže.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz