I daně mohou donutit podnikatele si půjčit

Pro každého člověka znamená konec roku něco jiného. Zatímco někteří konec roku oslavují v radosti, jiní se probírají papíry a fakturami. Do druhé skupiny lidí patří hlavně podnikatelé, a to jak velcí byznysmeni, tak menší podnikatelé, pro které je následující začátek roku krapet stresující. Jsou to oni, kteří musí po novém roce odevzdat růžový dokument s nápisem “daňové přiznání”, po jehož odevzdání se automaticky musí poslat vypočtená daň, která často není zrovna nízkou částkou. 

Samozřejmě každý podnikatel si může konečnou vypočtenou daň o něco snížit. Může využít daňových slev nebo může využít i odečitatelných položek, do nichž spadají třeba dary. I přesto ne vždycky je suma taková, abychom ji hravě a takzvaně “z fleku” zaplatili ze svého bankovního konta. 

Daně jako důvod podnikatelských půjček

Jelikož ne každý podnikatel má na svém účtu sumu, která by pokryla vypočtenou daň, nemůžeme se divit tomu, že i díky daním podnikatelé žádají o půjčku. Atraktivní jsou pro ně hlavně nebankovní půjčky, které nabízí společnost PROFI CREDIT, jež byla Českou národní bankou označená za důvěryhodnou. Na zmíněnou společnost se mimochodem mohou obrátit i běžní smrtelníci, kteří potřebují zažádat o spotřebitelský úvěr, ať už z jakéhokoli důvodu. 

Daně nejsou jediný důvod, proč si podnikatelé půjčují

Samozřejmě daně nejsou jediným důvodem, proč podnikatelé žádají o půjčky. I když si mnozí lidé myslí, že podnikatelé o půjčky nežádají, jelikož mají peněz dost, není to tak. I podnikatelé žádají o půjčky, přece jenom ne vždy hravě pokryjí třeba výdaje za rozvoj, respektive rozkvět firmy. Pokud chtějí investovat do nových inovací a technologií, i to jsou ohromné sumy peněz, které obvykle nemají na svém bankovním kontu či které nelze tak snadno vypustit z rozpočtu podniku, aby se neovlivnil chod firmy.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz