Hukvaldy jako oblíbený turistický cíl. Čím láká?

Nemusíme jezdit do zahraničí, abychom si užili příjemný víkend s rodinou a přáteli. Můžeme se vydat prozkoumávat nějaký kousek České republiky, vždyť Česko skrývá tolik krásných zákoutí. Oblíbeným turistickým cílem jsou například Hukvaldy, což je obec ležící v okresu Frýdek-Místek. Zajímavostí je, že tato obec je poslední čistě lašská obec na valašsko-lašském rozhraní. Navíc zdejší krajina obklopující Hukvaldy je předhůřím Beskyd, jedná se o nejzápadnější část Karpat.

Pokud se rozhodnete zamířit právě do Hukvald, nebudete tohoto výletu litovat. Opravdu se jedná o velmi oblíbený turistický cíl nabízející mnoho aktivit. Co tedy navštívit především?

Zřícenina hradu Hukvaldy

Hojně navštěvovaná je například zřícenina hradu Hukvaldy, což je druhá největší hradní zřícenina na Moravě. Nejvíce turistů sem jezdí v době konání mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Festival je pojmenován s tímto hudebním skladatelem převážně proto, že Janáček byl spjat s Hukvaldy velmi výrazně. Dokonce si zde koupil domek, čerpal zde motivy pro svá operní díla, krajovou atmosféru zachycoval v jeho skladbách.

Obora Hukvaldy

Velmi navštěvovaná za každého počasí je také zdejší Obora Hukvaldy, která patří k nejstarším oborám v České republice. První známky o obornictví na Hukvaldech obecně pochází už z roku 1567. Obora Hukvaldy se rozprostírá kolem zříceniny hradu Hukvaldy a snoubí se v ní jak lesnictví, tak myslivost, rybářství i ochrana přírody a obecně kultura. V celém velkém areálu je možné setkat se s mnoha zvířaty v podobě jezevce, lišky obecné nebo lasicí kolčavou.

Tropic Hukvaldy

Pokud toužíte po nevšedním zážitku, nabízí se možnost navštívit Tropic Hukvaldy, kde je možné zhlédnout různé exotické rostliny a zvířata v podobě pum amerických, mluvících papoušků nebo třeba v podobě mluvícího ptáka Loskutáka. Chcete se podívat, jak vypadá taková japonská zahrada?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz