Hrubá mzda versus čistá mzda

Každému je určitě jasné, že hrubá mzda rozhodně není to samé co zda čistá. Když se totiž dozvíte, jak vysoká bude vaše hrubá mzda, musíte si uvědomit, že z ní bude třeba odvést nejen daň z příjmů, ale také zdravotní a sociální pojištění. Hlavu vám pravděpodobně zamotá superhrubá mzda a jasno nemusíte mít ani se slevou na poplatníka. A sleva na manželku? Existuje možnost uplatnit slevu na manželku a ušetřit, uplatnit slevu na manželku, a nic neušetřit. V několika případech slevu na manželku nelze uplatnit vůbec. Pokud si tedy lámete hlavu s tím, jaký bude váš čistý příjem z hrubé mzdy a kolik zaplatíte na povinných odvodech, pomůže vám čistá mzda kalkulačka, pomocí které zvládnete výpočet čisté mzdy během pár vteřin. Pojďme se podívat jak na to.

Tip redakce:  Import zboží z číny

Výpočet čisté mzdy

Navštivte čistá mzda kalkulačka a zadejte hrubou mzdu. Pokud užíváte ke své práci služební vůz, zadejte jeho cenu. Následně vyplňte do příslušné kolonky počet dětí, na které uplatňujete slevu. V případě, že ještě studujete a nepřekročili jste věk 26 let, označte v čistá mzda kalkulačka „ano“. Klikněte na Spočítat, a automaticky bude proveden výpočet čisté mzdy. Pokud chcete být důslednější, zvolte pro výpočet čisté mzdy podrobný výpočet z hrubé mzdy. Kromě výše uvedených parametrů zadejte také invaliditu včetně údaje, zda jste nebo nejste držiteli ZTP/P.

Zajímá-li vás tedy výpočet čisté mzdy, máte díky portálu hrubamzda.cz jedinečnou příležitost zjistit, kolik peněz z vaší hrubé mzdy přistane na vašem účtu a kolik peněz spolknou povinné odvody.

Tip redakce:  PR články

Řekněte si o vyšší plat

Pokud se vám zdá vaše finanční ohodnocení vzhledem k očekávanému zdražování plynu, elektřiny, nájmu, vodného, stočného a mnohých potravin nízké, je konec starého roku a začátek roku nového tím nejlepším okamžikem, kdy si říct o vyšší plat. Připravte si pádné argumenty na to, aby se vaše hrubá mzda zvýšila. Tím pádem se samozřejmě zvýší i vaše čistá mzda, což si okamžitě ověříte na čistá mzda kalkulačka, díky které si jednoduše provedete výpočet čisté mzdy, jak o tom to bylo pojednáno v předchozích odstavcích. Buďte důslední, trvejte na svém postoji a snažte se vyšší hrubou mzdu před šéfem obhájit. Připravte si pádné argumenty, vyzvedněte své přednosti. Zapomeňte na pravidlo, že samochvála smrdí a rozhodně se pochvalte. Je před vámi dlouhý rok 2019. Určitě budete chtít, aby se vám žilo přinejmenším stejně tak dobře, jako v roce 2018. Neváhejte si tedy říci o zvýšení hrubé mzdy a ověřte si zvýšení svých příjmů výpočtem čisté mzdy na čistá mzda kalkulačka.

Tip redakce:  Přijďte si pro dotaci. Druhá vlna programu Dešťovka již brzy odstartuje

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz