Horsefeathers – volnost především a konvence ať jdou stranou

Původní studentský sranda projekt vznikl komunitě snowboarďáků v Kanadě. Jeden z nich byl Čech a po návratu do Plzně s kamarádem značku oprášil. Dnes je Horsefeathers ve sportovním světě pojem. Sponzoruje sportovce, účastní se mezinárodních soutěží a kromě vybavení na snowboard a na lyže má v portfoliu i oblečení na léto, doplňky a brýle.

image2.jpeg

Zdroj: FB Horsefeathers

Značka Horsefeathers – jak to všechno začalo

Byla to věc náhody. V horách v oblasti Britské Kolumbie v Kanadě si v roce 1989 parta středoškoláků, kterou víc než škola bavil skate, snowboard a punková muzika, vymyslela vlastní značku Horsefeathers. Všem to spíš připadalo jako vtip, protože v kanadské angličtině slovo „horsefeathers“ neexistuje a v britské angličtině znamená (slušně řečeno) „nesmysl“.

Partička na horách

Tahle nekonvenční parta trávila každou volnou chvilku na horách. Ale ne na lyžích. Na snowboardu, který tehdy teprve začínal. Byl to tenkrát sport jen pro malou komunitu, která se scházela každou volnou chvilku na horách, ukazovala si vybavení, triky a místa s nejlepším prašanem. Kluci si při výtvarce ve škole vymysleli logo a tiskli ho na všechno možné, hlavně na trička. K tomu si natáhli super velké kalhoty stáhnuté páskem a dole ohrnuté a nový styl byl na světě.

Dnes je Horsefeathers živá, fungující a úspěšná značka, pod kterou vznikají celé kolekce outwear až po doplňky, batohy a brýle, které se prodávají napříč celou Evropou. A přitom jí nikdo nediktuje, jak mají kolekce vypadat. Horsefeathers si dělá věci po svém, se stejnou radostí a nadšením jako na začátku. Má vlastní kamenné prodejny, je v mezinárodních e-shopech, sponzoruje české i zahraniční sportovce a podporuje mezinárodní soutěže ve snowboardingu.

Stopy vedou až do Plzně

Jedním ze členů této komunity byl Hanuš Salz, který se po studiu na střední v Kanadě vrátil do Plzně. A potkal tam Pavla Kubíčka – jednoho z mála, kdo v té době u nás jezdil na snowboardu. Dali se dohromady a značku Horsefeathers vypiplali ze studentského projektu v dnešní kultovní značku. 

Horsefeathers tehdy a dnes, to jsou dva neporovnatelné světy. Na začátku byla trička, později přibyly mikiny, kšiltovky, kalhoty a bundy. Bylo to neuvěřitelné dobrodružství. Tehdy neexistoval internet ani mobilní telefony. Zakázky pro výrobu se zařizovaly třeba z telefonní budky. Někdy bylo těžké přesvědčit místní výrobce, jak má oblečení vypadat. Design Horsefeathers byl pro ně někdy nepochopitelný.

image3.jpeg

Hitem letošního léta jsou transparentní brýle se zrcadlovými skly. Co třeba tyhle od Horsefeathers?

Horsefeathers – dnes už i sluneční a dioptrické brýle

Horsefeathers už dávno není jenom pro sportovní nadšence. Je to kvalitní značka s českými kořeny, na kterou se můžete absolutně spolehnout. Dnes se Horsefeathers objevuje i na dalším vybavení nejen pro zimní sporty, včetně slunečních a dioptrických brýlí. Brýle a oblečení Horsefeathers se dají velmi dobře kombinovat. Všechno do sebe krásně zapadá. Teď vládnou tenké kovové kulaté sluneční brýle, průhledné rámečky a zrcadlová skla nebo velmi praktické dioptrické brýle se slunečním klipem

horsefeathers-398042-m005-original.jpg

Fandíte minimalismu? Vyzkoušejte tenoučké kovové brýle Horsefeathers.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz