Hlučnost v autě

Určitě to znáte také – jakmile jen trochu zvýšíte rychlost (samozřejmě nikdy nad zákonem povolenou míru), ve vašem autě se rozezní hotová kakofonie nepříjemných pazvuků, která je s to pořádně vám znepříjemnit zážitek z jízdy. Hlučnost v autě už potrápila nejednoho řidiče a pasažéra a způsobila spoustu bolehlavů. Co s ní?

V prvé řadě je třeba si uvědomit, odkud nepříjemný hluk v autě vlastně pochází. Od toho se pak může odvíjet jeho následné řešení. Pokud nepříjemný rámus přichází zespoda a zejména při jízdě ve vyšších rychlostech, bude nutné se zaměřit na podlahu a podběhy, popřípadě pořídit si trochu menší ráfky a méně hlučné gumy. Dále je tu samozřejmě i zavazadlový prostor, který hraje důležitou roli hlavně u vozů typu kombi.

Tip redakce:  Jak ušetřit za povinné ručení

Pokud vás trápí vibrace přicházející od přední části vozu, bude třeba se zaměřit na motor a mezimotor. Nejednoho milovníka kvalitní hudby už také potrápily nepříjemné rezonance a drnčení plastů přicházející od dveří. Všechny tyto neduhy lze řešit samostatně (odhlučnění dveří auta, či odhlučnění mezimotorového prostoru), ale pokud chcete hlučnost ve vašem vozu snížit opravdu razantně, přichází na řadu kompletní odhlučnění auta.

Odhlučnění vozu

V případě kompletního odhlučnění vozu se všechny vyjmenované problémy řeší pomocí speciálních materiálů – akustických, protihlukových a antivibračních. Tato tzv. třívrstvá metoda se používá všude tam, kde je to možné, přičemž každá její složka má svůj účel – jedna vrstva rozštěpuje některé frekvence hluku, druhá tlumí vibrace, třetí zase vyloženě potlačuje hluk samotný. Při správně provedeném kompletním odhlučnění se hlučnost v autě může snížit až o 40 %. Pokud se rozhodnete pořídit si kvalitnější (= méně hlučné) gumy a menší ráfky, tato hodnota se může ještě zvýšit. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Tip redakce:  Prodej kvalitních a prověřených vozů Ford

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz