Franšízové pobočky jsou s námi již desítky let

S franchisingem se setkáváme už od roku 1995, kdy se tímto způsobem začala rozšiřovat americká síť rychlého občerstvení zvaná McDonald`s. Firmu jistě nemusíme dlouze představovat, prakticky každý se s ní dostal minimálně jednou v životě do kontaktu. Byla naprosto prvním průkopníkem, který se rozhodl jít cestou šíření značky po světě s pomocí franšíz. Díky úspěchu, který firma velice rychle zaznamenala, se v jejích šlépějích rozhodla jít celá kupa dalších podniků. Řadí se k ní například opět síť rychlého občerstvení KFC. S postupem času se však i řada českých podniků rozhodla vstoupit do světa franchisingu. A opět se těšily úspěchu. Díky touze rozšiřovat svůj podnik dál se firmy rozhodly znovu nabízet své franšízy. Aktuálně je možné investovat do franšízy Extéria Market či do dalších společností. Rozhodující pro franšízanta je především prvotní investice. 

Franšízy do padesáti tisíc i do půl milionu

Podle posledních statistik jsou atraktivní pro franšízanty především české franšízy, ty zahraniční nemají velký potenciál u nás uspět. Jejich vadou na kráse je především prvotní investice, která není zrovna nejnižší. Například zmiňované sítě rychlého občerstvení nabízí franšízy i za miliony, ale na českém trhu jsou k dostání i franšízy do padesáti tisíc korun či do půl milionu (ty větší z nich). 

Cena však není rozhodující

Je však zároveň pravdou, že cena není vždycky rozhodující. Při výběru franšízy rozhoduje také řada dalších faktorů. Bude ten obor bavit? Mám oboru co nabídnout? Mohu ho nějak vylepšit, mám nápady, které mohu v daném odvětví realizovat?

Taktéž při výběru franšízy hraje roli historie daného podniku. Potýká se firma dlouhodobě se ztrátou nebo je naopak zisková? Žádný franšízant by se neměl snažit o záchranu daného podniku, protože v takovém případě by se mu investice nemusela vůbec vrátit. 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz