Ferrata Dachstein ohromí každého

Já a má dobrá kamarádka Dana milujeme adrenalin ve všech jeho podobách. Mnozí velmi často nad našimi kousky kroutí nevěřícně hlavou, ovšem nám adrenalin proudí v žilách a nic na tom nezmění nikdo a nic. Zkusili jsme toho společně již spoustu. Skok padákem, let balonem, bungee jumping a spoustu dalšího. Co, jsme ovšem doposud nikdy nezkusili, byla trasa zajištěnou cestou, která je v rakouských Alpách a která nese název ferrata Dachstein. Jedná se o velmi oblíbenou zajištěnou cestu, která se v obtížnosti řadí mezi ty nejvíce náročné. Ani to nás ovšem od tohoto, možná trochu odvážného kroku neodradilo a v loni v létě jsme tento výlet společně absolvovali a musím říci, že statečně.

Ferrata Dachstein mi přirostla k srdci

Musím uznat, že ferrata Dachstein mi opravdu přirostla k srdci stejně tak, jako mé kamarádce. Ano, uznám, že jsem si v tomto případě sáhla až na své úplné dno, ovšem stálo to, za to. Dodnes velmi ráda vzpomínám na své první pocity, které jsem měla v momentě, když jsem před touto strmou ferratou stála. A ač celá cesta až na samý vrchol trvala náročných 6 hodin, při kterých jsem téměř každou chvíli měla pocit, že to vzdám, jsem ráda, že jsem dokázala překonat samu sebe a ferratu jsem nakonec zdolala zdárně, stejně tak, jako má statečná kamarádka, která dodnes tvrdí, že již nikdy ji k ničemu podobnému nemám šanci přemluvit.

Výlet do Alp letos absolvuji se svým novým přítelem

Dana mi skutečně letošní ferratu odřekla s tím, že feratta Dachstein jí málem zničila a chce si minimálně na rok, od podobných kousků odpočinout. Já to samozřejmě chápu a tak letos na svou zajištěnou cestu beru svého přítele Tomáše, který sice adrenalinu až zase tak moc nedá, ovšem co se týče sportování a náročné turistiky, je přeborník. Už nyní se nemohu dočkat toho, až spolu uvidíme okouzlující Stříbrné soutěsky, údolí Ramsau i řeku Enns, která je vskutku fascinující.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz